Strona główna Sport Piłka ręczna Grali w Legnicy i we Wrocławiu

Grali w Legnicy i we Wrocławiu

0

Za nami kolejne występy młodzieżowych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Młodzicy przegrali wyjazdowy mecz ligowy w Legnicy, natomiast grupa naborowa rocznika 2010 wzięła udział w towarzyskim turnieju we Wrocławiu.

Drużyna młodzików trenera Tomasza Christa wysoko przegrała w Legnicy z liderem tabeli, Siódemką Miedzią. Dla świdniczan, będących faktycznie jeszcze w kategorii chłopców gra ze starszymi rywalami to doskonała okazja do nauki i przetarcie przed zbliżającymi się finałowymi rozgrywkami w Dolnośląskiej Lidze Chłopców. Ponadto 7 marca w Dolnośląskiej Lidze Młodzików ŚKPR zagra w Kątach Wrocławskich.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 54:14 (13:5)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Polus 10, Kotarba 1, Popławski 1, Sz. Błaszczyk 1, Walaszczyk 1, Bieryt, Turzański, Sz. Paluch, Słomiński, Folcik, Walczak, Bednarz

Zespół z grupy naborowej prowadzony przez trenerkę Justynę Curyl i Maksymiliana Palenia dopiero przygotowuje się do udziału w rozgrywkach ligowych pod egidą Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej. Najmłodsze Szare Wilczki regularnie trenują i co kilka tygodni konfrontują swoje umiejętności z lokalnymi rywalami. Kolejna taka okazja nadarzyła się w sobotę, 29 lutego we Wrocławiu, gdzie ŚKPR zmierzył się ze Śląskiem, Borem Oborniki Śląskie i KS-em Żórawina. Przeciwnicy wystawili o rok starsze drużyny, ale świdniczanie nie ustępowali walecznością czy umiejętnościami technicznymi. – Zagraliśmy trzy mecze, wszystkie przegraliśmy, ale dwa bardzo nieznacznie, grając jak równy z równym. Do wyników nie przykładam jednak żadnej wagi, najważniejsze, że chłopcy zdobyli kolejną porcję doświadczenia – mówi trenerka.

ŚKPR: Franek Wasilewicz, Szymon Szymczak – Mikołaj Kozar, Adrian Szychowski, Fabian Stadnik, Karol Zając, Stanisław Stramek, Mikołaj Szczepaniak, Tomasz Lurka, Jakub Kocjan, Filip Tuz, Radosław Bronikowski, Igor Przibycin, Krystian Pawlak.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznym holowaniu auta – doradza firma z Krakowa
Następny artykułOdnowione przęsło wiaduktu wylądowało na swoim miejscu [FOTO]