Strona główna Sport Inne Wrócili z Łagiewnik z workiem medali!

Wrócili z Łagiewnik z workiem medali! [FOTO]

0

W ostatnią sobotę, 29 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łagiewnikach obyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w judo 2020. Reprezentanci UKS-u Judo Świdnica spisali się na medal, wracając do domu z cennymi zdobyczami. 

W kategorii młodzików (roczniki 2005-2006) mistrzem Dolnego Śląska został Stanisław Romanik – kategoria wagowa do 55 kg. Wicemistrzem naszego województwa został Antoni Romanik, przegrywając walkę finałową ze swoim bratem. Również wicemistrzynią Dolnego Śląska został Majka Klimek w kategorii wagowej do 70 kg. Brązowe medale w tej imprezie mistrzowskiej wywalczyli: Tytus Tomkiewicz w kategorii wagowej do 50 kg oraz Maciej Kot w najcięższej kategorii wagowej powyżej 90 kg.

W kategorii wiekowej dzieci starszych (roczniki 2007-2008) mistrzynią Dolnego Śląska została Urszula Janusz w kategorii wagowej do 52 kg oraz Natalia Sroka w kategorii wagowej do 44 kg. Wicemistrzem w kategorii do 42 kg okazał się Jakub Łysek, a brązowy medal wywalczył Maksym Kot w kategorii wagowej do 46 kg. Udział w turnieju wzięli ponadto: Joanna Malinowska (52 kg), Eryk Stępień (60 kg) oraz Julia Bloch (52 kg).

Poprzedni artykułOdnowione przęsło wiaduktu wylądowało na swoim miejscu [FOTO]
Następny artykułNad zalewem staną kaczkomaty?