Strona główna 0_Slider Na meczach siatkówki nie będą sobie podawać rąk

Na meczach siatkówki nie będą sobie podawać rąk

1

Ani podczas losowania, ani podczas prezentacji, ani na zakończenie meczu zawodniczki i zawodnicy nie mogą sobie podawać rąk. Do świdnickiej Polonii Świdnica wpłynęło pismo Polskiego Związku Piłki Siatkowej z informacją o zmianie protokołu meczowego.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce wywołanym przez koronawirusa, powodującego chorobę o nazwie COVID-19, aż do odwołania zmianie ulega protokół meczowy w ten sposób, że uczestnicy zawodów nie podają sobie dłoni: podczas losowania, prezentacji zespołów, prezentacji sędziów ani na zakończenie meczu – przekazała klubom w całej Polsce Zuzanna Lekowska z PZPS. – Informację przekazałam trenerowi, który będzie informował zawodniczki. Mam nadzieję, że ta zmiana nie będzie długo obowiązywała. O odwołaniu meczów w tej chwili nie ma mowy – mówi Grażyna Działowska, prezes siatkarskiego klubu Polonia Świdnica. –  Zawodniczki będą dotykały piłki, będą wchodziły do szatni i nikt na pewno nie będzie dezynfekował klamki po każdej z nich. W tym przypadku chodzi o symbolikę. Gest sportowców niesie przekaz dla całego społeczeństwa, że w obecnej sytuacji trzeba dbać o higienę i zachować ostrożność – komentuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy dr n.med. Ireneusz Skawina.

W Polsce potwierdzono dotychczas jeden przypadek choroby wywołanej koronawirusem. Na Dolnym Śląsku kwarantanną objęto 45 osób, 171 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, a pięć przebywa w szpitalach w związku z podejrzeniem zachorowania na 2019-nCoV.

/asz/

Poprzedni artykułNowoczesne, inteligentne i eleganckie wnętrze domu dzięki sprzętowi AGD
Następny artykułIle paczek wysyłają Polacy?