Strona główna 0_Slider Kolejowa bocznica pod Pastuchowem zamieniła się w plan filmowy. Kręcono zdjęcia do...

Kolejowa bocznica pod Pastuchowem zamieniła się w plan filmowy. Kręcono zdjęcia do serialu historycznego [FOTO]

0

We wtorek pod Pastuchowem ruszyły zdjęcia do historycznego serialu Telewizji Polskiej „Dom pod Dwoma Orłami”. Na potrzeby produkcji przy pobliskiej bocznicy kolejowej powstał tymczasowy budynek stacyjny z peronem. Wcześniej filmowcy zawitali m.in. nad Jezioro Bystrzyckie.

fot. Grzegorz Grzegorzewicz

„Dom pod Dwoma Orłami” opowiada historię trzech pokoleń kobiet, które po Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku odkrywają tajemnicę. Akcja dzieje się we Wrocławiu, w przedwojennym Breslau i na Kresach Wschodnich. W obsadzie znaleźli się: Karolina Gruszka, Andrzej Seweryn, Grzegorz Małecki, Andrzej Konopka, Artur Żmijewski, Jan Frycz, Przemysław Stippa i Cezary Łukaszewicz.

Zdjęcia do serialu historycznego Waldemara Krzystka, znanego z takich produkcji jak „Mała Moskwa”, „Anna German” czy „80 milionów”, ruszyły w październiku 2019 roku. Powstają one m.in. we Wrocławiu, w Wałbrzychu i Zagórzu Śląskim. Tłem dla serialu zostało także muzeum w Jaworzynie Śląskiej oraz bocznica kolejowa prowadząca niegdyś do cukrowni w Pastuchowie. Na kolejowym szlaku powstała prowizoryczna stacja kolejowa, a do zdjęć wykorzystano jaworzyński parowóz TKt48-18.

Serial na ekranach będzie można zobaczyć wiosną 2021 roku.

/mn/

Poprzedni artykułWystęp kabaretu Neo-Nówka w nowym terminie po decyzji o odwołaniu imprez masowych
Następny artykułRajd Świdnicki Krause przynajmniej na razie niezagrożony