Strona główna 0_Slider Fundacja Krzyżowa apeluje o wsparcie finansowe z powodu epidemii. „Pierwszy raz od...

Fundacja Krzyżowa apeluje o wsparcie finansowe z powodu epidemii. „Pierwszy raz od 30 lat nasz ośrodek będzie pusty”

0

W bardzo trudnej sytuacji finansowej znalazła się Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, prowadząca na terenie dawnej posiadłości rodziny von Moltke Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Akademię Europejską oraz Miejsce Pamięci. Z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzonych przez rząd środków, mających na celu jej zwalczanie, fundacja nie może realizować swoich zadań, przez co utraciła źródła utrzymania.

Krzyżowa jest miejscem, które żyje różnorodnością ludzi spotykających się tutaj i ich gotowością do dialogu. Korzystając ze spuścizny duchowej Kręgu z Krzyżowej, opozycji demokratycznej w Europie Środkowej oraz tradycji polsko-niemieckiego pojednania, Fundacja „Krzyżowa” działa na rzecz pokojowego współżycia narodów, grup społecznych i pojedynczych osób. Za szczególnie ważną uważamy pracę z młodzieżą. Fundacja „Krzyżowa” swoją działalność edukacyjną realizuje od 30 lat. Jako organizacja non-profit nie zarabiamy, a jedynie dzięki grantom i dofinansowaniom możemy utrzymać ośrodek i wypłacać wynagrodzenia naszym pracownikom. Jednak, kiedy nie realizujemy projektów, nie prowadzimy wymian młodzieży, nie mamy źródeł utrzymania – piszą przedstawiciele Fundacji w wydanym oświadczeniu.

Epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie wpływa na nasze życie indywidualnie, ale także na funkcjonowanie wielu instytucji i organizacji. Priorytetem dla wszystkich jest zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Z tego powodu funkcjonowanie organizacji takich, jak nasza – zostało zawieszone. Fundacja „Krzyżowa” znalazła się teraz w bardzo trudnej sytuacji – nie mogąc realizować przez jakiś czas swojej misji i zadań statutowych nie ma źródeł utrzymania. Już teraz wiemy, że w najbardziej intensywne miesiące pracy – marzec i kwiecień – nasz ośrodek będzie pusty. Każdy kolejny dzień w tej sytuacji to niepewność naszych pracowników. Wprowadzamy oszczędności, ale nie ukrywamy, że Wasza pomoc jest nam niezbędna, żeby przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas – wskazują.

Stąd też apel o przekazywanie 1% podatku lub wpłacanie darowizn na konto Fundacji „Krzyżowa”.  – Od 30 lat budujemy społeczeństwo obywatelskie i działamy na rzecz porozumienia między narodami. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, nadal będziemy mogli realizować naszą misję!

Aby przekazać 1% należy wypełniając formularz deklaracji podatkowej PIT wpisać w odpowiedniej rubryce: FUNDACJA „KRZYŻOWA” DLA POROZUMIENIA EUROPEJSKIEGO,
KRS: 0000084948

Darowizny:  nr konta: 03 1090 2369 0000 0006 0201 9216 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe Fundacji Krzyżowa”. Wpłaty te można odliczyć od podstawy opodatkowania.

/Fundacja „Krzyżowa”, opr. mn/

Poprzedni artykułSkrócone godziny pracy i pojemniki na zostawianie dokumentów. Zmiany w ZUS z powodu koronawirusa
Następny artykułCzternaście potwierdzonych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. Od dzisiaj pełne kontrole na granicach