Strona główna Temat dnia Fotele do pracy w biurze – jak wybrać odpowiednie?

Fotele do pracy w biurze – jak wybrać odpowiednie?

0
Krzesła do pracy przy biurku powinny spełniać surowe wymogi – od ich jakości zależeć będzie nasza wygoda i zdrowie. A nic tak nie pogarsza nastroju, jak długie godziny spędzone w niewygodnym fotelu.

Siedzący tryb pracy jest dużym wyzwaniem, zarówno dla naszego kręgosłupa, jak i nóg. Zatem warto wiedzieć, jakie krzesła sprawią, że będzie on stanowił dla nas jak najmniejsze obciążenie.

Regulacja fotela

Dostępne w sklepach fotele biurowe posiadają możliwość regulacji odpowiednich elementów krzesła, aby można było dostosować je do konkretnego użytkownika. Podstawą jest oczywiście możliwość regulacji wysokości siedzenia. Aby fotel dobrze spełniał swoje zadanie, jego podłokietniki powinny swobodnie chować się pod blatem biurka. Zapewni nam to najlepszą postawę siedzącą w pracy. Kolejną wskazówką, jak dobrze wyregulować wysokość fotela może być kąt, jaki tworzy się pomiędzy nogami a podłogą. Powinien wynosić on 90 stopni.

Dla wygody, dobrze jest, jeśli fotel biurowy posiada regulowane oparcie. Stopień odchylenia możemy dostosować do naszych upodobań i w razie zmęczenia – zmienić go. Dzięki temu, fotel jest zarówno funkcjonalny podczas pracy jak i w czasie przerwy.

Oczywiście, każdy dobry fotel biurowy posiada podłokietniki. Ich szerokość musi być na tyle duża, by bez problemu zmieściły nasze ramiona i dały im dobre podparcie.

Lepszej jakości krzesła posiadają także podparcie dla części lędźwiowej kręgosłupa. Zwiększa to wygodę i pozwala na zachowanie prostej i zdrowej pozycji ciała, poprzez idealne dopasowanie do naszego kręgosłupa.

Źródło: Multiglob, Fotel gabinetowy Arthur

Materiał obicia

Przy wyborze fotela, w którym mamy zamiar spędzać kilka godzin dziennie, warto postawić na materiały obicia, które łatwo przepuszczają powietrze. Zagwarantuje nam to nie tylko wysoki poziom komfortu, ale także sprawi, że nie będziemy się nadmiernie pocić, a krzesła będzie łatwiej wyczyścić. Do takich materiałów zaliczyć możemy skórę, bawełnę, tkaniny syntetyczne czy specjalna siatkę.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Superior

Dobry styl

Przy wyborze krzeseł do biura warto mieć na uwadze cały wystrój naszych wnętrz. Wybierzmy fotele, które dobrze wkomponują się w obraną stylistykę biura. Kupując krzesła, zdecydujmy się na jeden model dla wszystkich pracowników. Wprowadzi to porządek i harmonię.

/Artykuł sponsorowany/
Poprzedni artykułCo zrobić, gdy zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie?
Następny artykułPo zmianach w rozkładzie świdnickiego MPK kursy tną także inni przewoźnicy