Strona główna 0_Slider Po zmianach w rozkładzie świdnickiego MPK kursy tną także inni przewoźnicy

Po zmianach w rozkładzie świdnickiego MPK kursy tną także inni przewoźnicy

0

W związku z zamknięciem placówek oświatowych oraz wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, na liniach obsługiwanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy już od poniedziałku wprowadzono letni rozkład jazdy. Na ograniczenie kursów zdecydowali się także inni przewoźnicy.

Przypomnijmy, do 25 marca obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy świdnickiej autobusów komunikacji miejskiej. W razie ewentualnych, dalszych decyzji rządu okres obowiązywania rozkładu letniego może zostać przedłużony. Od wtorku, 17 marca zawieszone zostało z kolei kursowanie linii 31A, łączącej Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. Zawieszona została także sprzedaż biletów przez kierowców.

Na ograniczenie kursów zdecydowali się także prywatni przewoźnicy korzystający ze świdnickiego centrum przesiadkowego. – W związku z obecnie panującą sytuacją wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 komunikacja na linii Świdnica – Sobótka – Świdnica od dnia 18 marca 2020 roku zostaje ograniczona do minimum. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa zdrowotnego kierowców, pasażerów, jak i drastycznego spadku ilości osób korzystających z komunikacji – wyjaśnił jeden z przewoźników w ogłoszeniu wywieszonym na dworcu autobusowym, informując przy tym o aktualnym rozkładzie i zawieszeniu komunikacji w sobotę.

Zmiany wprowadzono także na trasach do m.in. Wrocławia, Wałbrzycha, Sadów, Jawora, Przyłęgowa, Dzierżoniowa.

/mn/

Poprzedni artykułFotele do pracy w biurze – jak wybrać odpowiednie?
Następny artykułPocieszenie w dobie koronawirusa