Strona główna 0_Slider Dwulatka z mamą wraca do domu. Badania wykluczyły koronawirusa

Dwulatka z mamą wraca do domu. Badania wykluczyły koronawirusa

0

Dwuletnia dziewczynka ze Strzegomia, która 8 marca trafiła wraz z mamą do szpitala zakaźnego we Wrocławiu, nie jest zarażona SARS CoV-2. Wynik badań jest negatywny – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy dr n.med. Ireneusz Skawina.

Dziecko wraz z mamą dzisiaj wróci do domu, ale pozostanie w kwarantannie domowej. W mocy utrzymano także 9 pozostałych decyzji o kwarantannach domowych, wydanych w poniedziałek przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Pod nadzorem epidemiologicznym świdnickiego sanepidu pozostaje 41 osób.

Na Dolnym Śląsku potwierdzono dotychczas 3 przypadki zachorowania na COVID-19. Kwarantanna objęto 302 osoby, do szpitali trafiło 48 pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Od poniedziałku na przejściach granicznych rozpoczęła się kontrola autobusów i busów. Punkt kontrolny w województwie dolnośląskim został uruchomiony na przejściu granicznym w Jędrzychowicach. – Chciałbym poinformować, że na granicy działa już punkt kontrolny. Osobom przybywającym do Polski w autobusach i busach mierzona jest temperatura ciała, a także pobierane są karty lokalizacyjne. Dzięki współpracy z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Graniczną, punkt został uruchomiony bardzo szybko. Za co serdecznie dziękuję – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej wojewoda Jarosław Obremski.

/asz/

Poprzedni artykułWycięto blisko 40 drzew ze świdnickich parków
Następny artykułJaki klimatyzator do domu? Recenzja Fral FSC 09.1