Strona główna 0_Slider Wycięto blisko 40 drzew ze świdnickich parków

Wycięto blisko 40 drzew ze świdnickich parków

9

Rewitalizacja nie daje gwarancji, że wszystkie pozostawione drzewa poradzą sobie z niekorzystnymi warunkami. Z trzech świdnickich parków na zlecenie miasta usunięto blisko 4o wieloletnich okazów.

Decyzja nr 12/2020 z dnia 28 stycznia 2020 r. na usunięcie drzew została wydana przez Starostę Powiatu Świdnickiego, na podstawie uzasadnionego wniosku Prezydent Miasta Świdnicy z dnia 16 grudnia 2019 r. Łącznie usunięto 37 sztuk drzew, w tym 19 w Parku Kasprowicza, 16 w Parku Ułanów, 2 w Parku Centralnym. W większości usunięto dęby, które uschły na skutek długotrwałej suszy. Prace zostały zrealizowane w ramach umowy na utrzymanie zieleni przez konsorcjum Farma Miejska – Transus. Nie zostały jeszcze one rozliczone – odpowiada na pytania Swidnica24.pl Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy. Wszystkie wymienione parki w ostatnich latach przeszły rewitalizację.

Jak zapowiada Dzwonkowska, wiosną w parkach zostanie dosadzonych około 100 drzew. – Nowe nasadzenia drzew w parkach są regularnie prowadzone, można to zaobserwować gdyż wszystkie nasadzenia są opalikowane – informuje rzeczniczka.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPierwszy tytuł mistrzowski dla ekipy Zebry Team
Następny artykułDwulatka z mamą wraca do domu. Badania wykluczyły koronawirusa