Strona główna Wydarzenia Jaki klimatyzator do domu? Recenzja Fral FSC 09.1

Jaki klimatyzator do domu? Recenzja Fral FSC 09.1

0

Klimatyzacja witająca nas przyjemnym chłodem przy wejściu do supermarketu czy biura podczas upalnego lata to marzenie wielu – u niektórych w swoim starszym rocznikowo samochodzie, u większości: w mieszkaniu. Nie zawsze stać nas jednak na jej instalację albo jako najemcy nie mamy na to zgody właściciela lokalu. W takich sytuacjach warto przyjrzeć się klimatyzatorom przenośnym – jakim jest bogato wyposażony model Fral Supercool FSC 09.1.

Klimatyzator idealny do mniejszych pomieszczeń
Moc chłodnicza klimatyzatora Fral FSC 09.1 wynosi 2,6 kW, a więc daje nam możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniach do 26m2. Na takim metrażu jego działanie będzie najlepiej odczuwalne. Będąc przy liczbach, warto przy okazji zwrócić uwagę na poziom hałasu; urządzenie należy do dość głośnych, to 48-51 dB. Niekoniecznie będzie więc rozwiązaniem odpowiednim do stosowania nocą w sypialni; hałas może być zbyt duży.

Jeśli jednak sypialnia mieści się na parterze lub ma dostęp do balkonu, to wspomoże nas tutaj jedna z najciekawszych możliwości klimatyzatora; ustawienie go na zewnątrz. Musimy tylko przeprowadzić jego rurę wlotową przez okno/drzwi balkonowe do pomieszczenia i cieszymy się idealną temperaturą oraz niskim poziomem głośności pracy. Takiego rozwiązanie nie posiadają niektóre klimatyzatory przenośne.

Fral FSC 09.1 kontra rachunki za prąd 
Najczęściej pojawiającą się opinią na temat klimatyzatorów przenośnych jest uznanie ich za rozwiązanie słabo opłacalne pod względem ilości pobieranej energii. Jesteśmy straszeni wysokimi rachunkami; wystarczy jednak wczytać się w dane techniczne poszczególnych urządzeń i już wiemy, czy będzie nas na nie bez problemu stać.

Fral FSC 09.1 należy do klasy energetycznej A (w przypadku chłodzenia) oraz A++ (w przypadku grzania) – jest więc urządzeniem naprawdę energooszczędnym. Podczas chłodzenia temperatury powietrza zużywa tylko 1,1 kWh, co będzie nas kosztowało około 74 groszy za godzinę. W pracy, wliczając dojazdy, spędzamy od 9 h w górę; w domu jesteśmy więc maksymalnie 15 h dziennie. Gdybyśmy więc planowali korzystać z klimatyzacji nawet 5 h, zapłacimy za to około 3,7 zł dziennie, a więc średnio nieco ponad 100 zł miesięcznie – twierdzi producent.

Jedno urządzenie – wiele możliwości 
Decydując się na zakup „supercool’a” Fral FSC 09.1, otrzymujemy nie tylko klimatyzator, ale również osuszacz powietrza. To świetna wiadomość dla tych, którzy walczą w swoim domu z problemem nawracającej wilgoci czy pleśni albo po prostu nie chcą dopuścić do ich rozwoju. Urządzenie będzie stale dbało o utrzymanie prawidłowego poziomu wilgotności powietrza, stając tym samym w obronie zarówno zdrowia naszego budynku, jak i nas samych. W ciągu 24h jest w stanie zebrać nawet 50l! Płyn odkładany jest w zbiorniku wody i odprowadzany przez odpowiedni wylot.

Jeśli chodzi o jego funkcje podstawowe, a więc zarządzanie temperaturą, to prezentują się naprawdę dobrze. Obniżymy temperaturę w zakresie 17-30°C, a podwyższymy w 15-25°C. Mamy także możliwość schłodzenia konkretnego miejsca w pomieszczeniu za pomocą funkcji Spot Cooler. Jedyne co musimy zrobić, by poczuć przyjemny, chłodny nawiew, to podpiąć rurę wylotową i skierować ją w za ciepłe dla nas miejsce.

Nowoczesny klimatyzator przenośny
Ten model klimatyzatora Fral z całą pewnością zadowoli fanów nowatorskich sprzętów. Jest zarządzany zdalnie za pomocą pilota i możemy wzbogacić go o moduł Wi-Fi. Wówczas zyskujemy możliwość sterowania klimatyzatorem, nawet siedząc w pracy – wszystko dzieje się za pomocą aplikacji, którą pobieramy na tablet lub smartfon z systemem Android albo iOS.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze wiemy, że wrócimy do idealnie schłodzonego mieszkania, odpowiednio wcześniej uruchamiając chłodzenie. Jeśli z kolei zostawimy klimatyzator włączony przed wyjściem z domu, a w międzyczasie zacznie padać i temperatura na zewnątrz mocno się obniży, będziemy mieli swobodną możliwość wyłączenia go z każdego miejsca.

Sterowanie w mieszkaniu, poza możliwością skorzystania z pilota, siedząc wygodnie na kanapie, może odbyć się także poprzez panel LCD znajdujący się na urządzeniu. Wyświetlacz i przyciski są czytelne i bardzo klarowne w odbiorze.

Klimatyzacja przyjazna środowisku i zdrowiu
Podstawowym atutem klimatyzatora Fral FSC 09.1 jest wykorzystanie w nim ekologicznego czynnika chłodniczego. R410A, bo o nim mowa, jak informuje producent, spełnia wszelkie dyrektywy unijne dotyczące ochrony środowiska. Możemy więc cieszyć się komfortowymi warunkami życia, nie martwiąc się o niszczenie Matki Ziemi.

Co więcej, mamy także możliwość dokupienia filtra węglowego, który zadba o to, by w trakcie pracy klimatyzatora nie tylko obniżyć/podwyższyć temperaturę powietrza i dodatkowo je osuszyć, ale także oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu będziemy oddychać zdrowym, czystym powietrzem, co szczególnie docenią alergicy, dzieci i osoby, których domy znajdują się przy ruchliwej drodze.

Można śmiało stwierdzić, że Fral FSC 09.1 będzie naprawdę dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń. To nowoczesny, łatwy w czyszczeniu sprzęt (wystarczy przetarcie go wilgotną ścierką i odkurzenie filtrów), który nie narazi nas na wysokie koszty użytkowania czy dołożenie niechlubnej cegiełki do niszczenia środowiska. Więcej klimatyzatorów tej marki można znaleźć na https://goodair.pl/klimatyzatory-przenosne-fral.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDwulatka z mamą wraca do domu. Badania wykluczyły koronawirusa
Następny artykułInternet mobilny czy stacjonarny?