Strona główna 0_Slider 96-latka pomaga w walce z epidemią. Szyje maseczki dla świdnickiej przychodni

96-latka pomaga w walce z epidemią. Szyje maseczki dla świdnickiej przychodni

3

Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – mówi 96-letnia pani Janina z Milikowic, która postanowiła dołączyć do grona mieszkańców powiatu, którzy aktywnie wspomagają służbę zdrowia i rozpoczęła własną produkcję ochronnych maseczek dla medyków ze Świdnicy.

96-latka przeżyła trud wojny i lat powojennych. Jak przyznaje, nigdy nie miała w życiu z górki. Pewien czas temu przeszła operację zaćmy i należy do Polskiego Związku Niewidomych. Zmaga się też z problemami zdrowotnymi wynikającymi z wieku. To jednak nie przeszkadza jej w tym, by pomagać. Mimo niemal stu lat życia świetnie się trzyma i w związku z pandemią koronawirusa postanowiła szyć maseczki dla jednej ze świdnickich przychodni, spędzając większość dnia przy maszynie do szycia.

Taka postawa i chęć niesienia dobra w pełni zasługuje na uznanie. Jednak sama 96-latka, zachowując skromność, powtarza, że jej działania to nic niezwykłego, bo maseczki szyją przecież także inni ludzie – krawcowe, czy też harcerze.

/mn/

zdjęcia użyczone

Poprzedni artykuł180 milionów złotych dla szkół na laptopy i internet. Na ile może liczyć każda gmina?
Następny artykułTo koniec koszykarskiego sezonu dla świdniczan?