Strona główna 0_Slider Znamy wszystkie drużyny i podział na grupy. Start Memoriału już za tydzień!...

Znamy wszystkie drużyny i podział na grupy. Start Memoriału już za tydzień! [VIDEO]

0

W czwartkowe popołudnie w sali konferencyjnej świdnickiego lodowiska przeprowadzona została oficjalna ceremonia losowania grup turniejowych II Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Podobnie jak przed rokiem na starcie imprezy organizowanej przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica zobaczymy 12 zespołów z Polski i Czech. 

Turniejowa lista jest mocna, a o zwycięstwo powalczy jedna drużyna czeska (TJ Cerveny Kostelec) i jedenaście zespołów z Polski z aż pięciu województw. Województwo wielkopolskie reprezentować będzie uznana marka w kraju – Akademia Piłkarska Reissa Poznań, która jednocześnie bronić będzie tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Województwo śląskie to dwie ekipy MKS-u Żory, reprezentantem województwa opolskiego będzie Polonia Nysa, a mazowieckiego – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego z Warszawy. Na koniec lista klubów z Dolnego Śląska: Karkonosze Jelenia Góra, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, Łużyce Lubań, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Akademia Piłkarska Dzierżoniów i gospodarze imprezy – Polonia-Stal Świdnica. Gra toczyć się będzie o wysoką stawkę – dla najlepszych klubów przygotowano bony pieniężne na zakup sprzętu sportowego w firmie JAKO, są to odpowiednio kwoty: 1200, 800, 500 i 300 złotych. Oprócz tego wyróżnieni zostaną: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, król strzelców, a także najlepsi piłkarze swoich drużyn.

Zdjęcia drużynowe wszystkich zespołów:

Drużyny przydzielono do dwóch grup po sześć zespołów. W grupach zmagania toczyć się będą systemem “każdy z każdym”, a każda z ekip rozegra po pięć spotkań w wymiarze czasowym 25 minut każde. Pierwsze trzy zespoły z każdej z grup awansują do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-6 utworzą Ligę Europy. Rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszego etapu zostaną przepisana, a każda z ekip rozegra kolejne trzy pojedynki – czas meczu 28 minut. Łącznie każda z drużyn rozegra aż osiem meczów spędzając na boisku sporo ponad 200 minut!

RELACJA VIDEO z oficjalnego losowania grup (Mariusz Ordyniec):

Turniej rozegrany zostanie na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpocznie się w piątkowe (6 marca) popołudnie, a zakończy w niedzielę, 8 marca około 16.30. Ceremonię zamknięcia II Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza przewidziano w okolicy głównej płyty świdnickiego OSiR-u. Organizatorem turnieju jest Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, a jednym z patronów medialnych portal Swidnica24.pl.

Podział na grupy

Grupa A:
– Akademia Piłkarska Reissa Poznań
– MKS Żory I
– Karkonosze Jelenia Góra
– Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
– Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec
– TJ Cerveny Kostelec

Grupa B:
– Polonia Nysa
– Polonia-Stal Świdnica
– Akademia Piłkarska Dzierżoniów
– Łużyce Lubań
– Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa
– MKS Żory II

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR, VIDEO: Mariusz Ordyniec/