Strona główna Wydarzenia Podstawowe meble fryzjerskie

Podstawowe meble fryzjerskie

0

Własny salon fryzjerski to działalność, która może przynosić niemałe zyski. Równocześnie trzeba zadbać, aby poziom świadczonych przez nas usług był jak najwyższy. Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie jest ogromne, ale jednocześnie sprawia to, że na rynku tym spotkamy się z bardzo dużą konkurencją. Jedynie poprzez zaoferowanie klientom czegoś faktycznie dobrego możemy zdobyć większą popularność.

Co składa się na wysoki poziom usług?
To, czy oferowane przez nas usługi będą zadowalające dla klientów jest oczywiście uzależnione od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście wykwalifikowana kadra. Tylko ludzie posiadający odpowiednie umiejętności i wykształcenie będą w stanie wykonać zabiegi fryzjerskie w sposób zadowalający dla klienta.

Kolejna istotna kwestia to dobre wyposażenie salonu. Jest to bardzo szerokie zagadnienie, bowiem możemy wymienić mnóstwo ważnych elementów takiego wyposażenia. Warto na samym początku skupić się na tych podstawowych z nich, z których korzystamy bezpośrednio w czasie wykonywania pracy. Przykładem jest tu fotel fryzjerski.

Dlaczego dobry fotel jest tak ważny?
Fotel fryzjerski to mebel, na którym siedzi klient w czasie wykonywania zabiegów fryzjerskich. Niektóre czynności trwają bardzo długo, zatem klient musi mieć zapewnioną stuprocentową wygodę. Istotny jest również komfort samego fryzjera. Dobry fotel fryzjerski musi umożliwiać wygodne wykonywanie wszystkich czynności i utrzymywanie komfortowej pozycji w czasie pracy. Istnieje wiele cech, na które należy zwracać uwagę w czasie wybierania fotelu fryzjerskiego do swojego salonu. Przyjrzyjmy się zatem tym podstawowym z nich.

Wymiary fotela
Nie ma reguły określającej, jak duży powinien być fotel fryzjerski – oczywiście, poza wspomnianą wcześniej wygodą. Generalnie taki mebel można dopasować do tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy w salonie. Wielki, masywny fotel być może prezentuje się bardzo profesjonalnie, ale w mniejszym pomieszczeniu stworzy nieprzyjemne wrażenie ciasnoty i zagracenia. Ponadto duży fotel będzie niewygodny na przykład dla niskiego fryzjera.

Możliwe regulacje
W czasie wykonywania zabiegów fryzjerskich klient musi nierzadko przyjmować różne pozy. Tylko w taki sposób fryzjer może dokładnie wykonać swoje czynności. Z tego powodu dobry fotel fryzjerski musi być regulowany na wszystkie możliwe sposoby. Takie rzeczy jak regulacja wysokości to absolutna podstawa. Dobrze jest wybrać model pozwalający na zmianę położenia oparcia, tak, aby ustawić klienta w odpowiedniej pozycji.

Wygoda klienta
Jak powiedzieliśmy, fotel musi być jak najwygodniejszy dla siedzącego w nim klienta. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, jak profilowane oparcie czy dodatkowe podłokietniki. Dzięki temu nawet długi czas spędzony w takim fotelu nie będzie sprawiał klientowi dyskomfortu.

Wysoka jakość wykonania
Wyposażenie stosowane w naszym salonie w dużym stopniu świadczy o profesjonalizmie. Z tego powodu warto zainteresować w coś naprawdę dobrego, bowiem w taki sposób zrobimy świetne wrażenie na naszych klientach.

Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonany został fotel. Możemy oczywiście sporo zaoszczędzić, kupując tańsze alternatywy. Jeśli jednak chcemy zadbać o dobrą renomę, warto zdecydować się na coś eleganckiego, jak chociażby skóra.

Dobrze wykonany fotel to również inwestycja na długi czas. Lepsze modele z reguły posiadają po prostu dłuższą żywotność i są mniej podatne na usterki. Istotne jest również to, aby materiał był łatwy w utrzymywaniu w czystości. Fotel fryzjerski jest w końcu nieustannie narażony na różne zabrudzenia i działanie środków chemicznych.

Zobacz ofertę foteli fryzjerskich na ayala.com.pl.

/Artykuł sponsorowany/
Zdjęcie: ilustracja pixabay