Strona główna 0_Slider Zagrają dla Oliwki i Leny. Potrzebna pomoc w przygotowaniu turnieju

Zagrają dla Oliwki i Leny. Potrzebna pomoc w przygotowaniu turnieju

0

Od czterech lat grupa przyjaciół i znajomych robi wszystko, by pomóc dwóm dziewczynkom w powrocie do zdrowia i sprawności. Dla Oliwki i Lenki trzykrotnie zorganizowali w Roztoce (gmina Dobromierz) Charytatywny Turniej Piłkarski. Trwają przygotowania do czwartej edycji i każda pomoc jest mile widziana!

Oliwka ma 10 lat. Urodziła się z wadą wrodzoną mózgu – agenezją ciała modzelowatego. Ponadto wykryto u niej Zespół Zaburzeń Ośrodkowej Koordynacji Nerwowej, torbiel pajęczynówki oraz epilepsję. Obecnie nie chodzi, lecz każdego dnia systematycznie rehabilitanci pomagają jej stanąć samodzielnie na nogi.

Lenka urodziła się jako wcześniak bez lewego przedramienia i dłoni. Do pełnej sprawności i radości z życia potrzebna jest jej profesjonalna proteza mioelektryczna. Dziewczynki wymagają również systematycznej rehabilitacji ruchowej, logopedy oraz ortopedy, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Do tej pory udało nam się zorganizować trzy turnieje, podczas których zebraliśmy kwotę ok. 80 tysięcy złotych. Na naszych turniejach gościliśmy młodych piłkarzy z takich klubów jak Granit Roztoka Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Polonia Świdnica, Kuźnia Jawor, Łużyce Lubań, Falubaz Zielona Góra i wiele innych, które w tym roku także z nami zagrają – piszą organizatorzy turniejów.

Do organizacji czwartej edycji, która planowana jest na 6-7czerwca 2020 roku w Roztoce, są potrzebne środki na:

  • nagłośnienie
  • opłatę sędziowską
  • opłatę dla ratownika medycznego
  • wodę dla zawodników
  • fit light
  • bufet
  • a jeśli coś zostanie, zakupimy fanty do loterii, aby pomnożyć zebrane pieniądze.

Datki można wpłacać przez platformę zrzutka.pl.

Organizatorzy proszą także o przekazywanie fantów na loterię i licytację. Kontakt w tej sprawie pod numerem 691-727-462.

/opr. red./

Poprzedni artykułDzień otwarty w świdnickiej „czwórce”
Następny artykułRegulamin dworca przyjęty. Zrezygnowano z budzącego kontrowersje zapisu o „niechlujnym wyglądzie, brudzie i odrażającym zapachu”