Strona główna 0_Slider Wpadli z 44 workami tytoniu bez akcyzy. Skarb Państwa miał stracić ponad...

Wpadli z 44 workami tytoniu bez akcyzy. Skarb Państwa miał stracić ponad 18 tys. złotych

0

Do lat trzech więzienia grozi 2 osobom zatrzymanym w ubiegłym tygodniu przez świdnickich policjantów. W ich samochodach odnaleziono ponad 22 kilogramy krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy.

Funkcjonariusze ognia patrolowo-interwencyjnego świdnickiej komendy patrolując rejon miasta w godzinach wieczornych zauważyli dwa samochody osobowe, a przy nich kobietę i mężczyznę, którzy na widok radiowozu zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić co było tego przyczyną – relacjonuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

W trakcie kontroli pojazdów funkcjonariusze ujawnili w samochodach marki Honda i Audi foliowe worki z tytoniem bez znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 44 worki strunowe z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało, w środku znajdowało się ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę ponad 18 tys. złotych – dodaje Szczepaniak.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz służby skarbowe. – Zgodnie z przepisami kodeksu karnego-skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanemu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3 – przypomina oficer prasowy KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak odzyskać skasowane zdjęcia bądź SMS-y z telefonu ?
Następny artykułPociski na polu pod Wilkowem