Strona główna Wydarzenia Jak odzyskać skasowane zdjęcia bądź SMS-y z telefonu ?

Jak odzyskać skasowane zdjęcia bądź SMS-y z telefonu ?

0

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek skasować SMS-a bądź zdjęcie lub też całą galerię a po chwili jednak stwierdzasz że to pomyłka i chciałbyś je odzyskać? Czasem bywa że podczas usuwania zdjęć zaznaczamy o kilka za dużo a później żałujemy że zostały skasowane nie te co trzeba.

Odzyskiwanie skasowanych SMS-ów z telefonu
Ale zacznijmy od początku, jak działa usuwanie plików w tym zdjęć, SMS-ów itp. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kasując jakieś zdjęcie czy to w telefonie czy też na komputerze tak na prawdę dany plik staje się jedynie niewidoczny dla użytkownika, ale w dalszym ciągu jest on zapisany na dysku. Odnośnie odzyskiwania skasowanych SMS-ów zostało to opisane w bardzo dokładny sposób na stronie: http://www.embiznes.pl/inne/odzyskiwanie-smsow/

Trwałe usuwanie danych
Warto dodać, że zdarza nam się sprzedać stary telefon, ponieważ zakupiliśmy nowy a ze starego kasujemy SMS-y oraz pliki. Teoretycznie wysyłamy do kogoś telefon bez żadnych danych, a w praktyce nowy właściciel w ciągu kilku minut jest w stanie odzyskać wszystkie SMS-y jak i zdjęcia, filmiki oraz wiele innych danych.

Mówiąc o odzyskiwaniu zdjęć czy też SMS-ów, warto zwrócić uwagę jak skutecznie usunąć dane z telefonu podczas jego sprzedaży. Co da ci pogląd na to kiedy możliwe jest odzyskanie danych z telefonu a kiedy będzie to nie możliwe.

Aby skutecznie usunąć plik, w taki sposób żeby nie dało się go odzyskać, należy wgrać dodatkowe pliki. Nie oznacza to jednak, że zostaną one zapisane w wolnym klastrze, w którym było usunięte zdjęcie. Dlatego do trwałego kasowania używa się specjalnych programów.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z uszkodzonej karty pamięci
Poruszając temat odzyskiwania zdjęć i trwałego usuwania plików warto zwrócić uwagę na ważną rzecz. Jeżeli zostały skasowane zdjęcia i zależy nam na ich w 100% odzyskaniu, nie wolno na telefonie czy też dysku komputera wgrywać kolejnych plików, może to w dużym stopniu utrudnić odzyskanie zdjęć. Odnośnie odzyskiwania usuniętych zdjęć tutaj zostały opisane programy do odzyskiwania skasowanych zdjęć http://plom.pl/odzyskiwanie-usunietych-zdjec/

Podsumowując:
Skasowane SMS-y jak i zdjęcia, zostają jedynie wymazane i schowane, ale dalej znajdują się na dysku czy też na karcie pamięci i można je wydobyć by znów były widoczne. Ten artykuł ma na celu dwie rzeczy, po pierwsze przedstawić sposoby jak odzyskać skasowany SMS czy też skasowane zdjęcia oraz uświadomić że sprzedając telefon i kasując SMS-y jak i zdjęcia, ktoś może w prosty sposób je odzyskać. Warto o tym pamiętać także przy sprzedaży komputera bądź smartfona.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZagrali do końca. Cenna wygrana świdnickich koszykarzy [FOTO]
Następny artykułWpadli z 44 workami tytoniu bez akcyzy. Skarb Państwa miał stracić ponad 18 tys. złotych