Strona główna 112 Pociski na polu pod Wilkowem

Pociski na polu pod Wilkowem

0

Kolejne niebezpieczne znalezisko na terenie powiatu świdnickiego. W poniedziałkowy ranek na polu między Wilkowem a Gruszowem natrafiono na dwa pociski artyleryjskie. Na miejsce wezwano saperów.

zdjęcie ilustracyjne

Zgłoszenie o odnalezieniu wybuchowego znaleziska wpłynęło do służb około godziny 8.15. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili, że na polu odkryto dwa pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. O sytuacji poinformowano saperów.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod numer telefonu: 112 lub 997.

/mn/

Poprzedni artykułWpadli z 44 workami tytoniu bez akcyzy. Skarb Państwa miał stracić ponad 18 tys. złotych
Następny artykułOdświeżamy dawne hity filmowe. Co kochali widzowie 10, a co 20 lat temu?