Strona główna 0_Slider W walentynki zatańczą przeciw przemocy. „Nazywam się Miliard” już jutro

W walentynki zatańczą przeciw przemocy. „Nazywam się Miliard” już jutro

4

W piątek, 14 lutego świdniczanki przyłączą się do ogólnopolskiej akcji, która ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

Świdnica po raz kolejny przyłączy się do społecznej akcji „Nazywam się Miliard / One Billion Rising”, będącej protestem przeciwko przemocy wobec kobiet. Do udziału w wydarzeniu zachęca świdnickie Stowarzyszenie Kobiet. – Po raz drugi zapraszamy serdecznie do naszego tańca przeciw przemocy. Ogólnopolska akcja edukacyjna “Nazywam się miliard” pokazuje, ile jeszcze trzeba zrobić, aby polskie kobiety czuły się bezpieczne. Świdnica włącza się do profilaktycznych działań sprzeciwiających się wszelkiej przemocy i agresji wobec innych – mówi Violetta Mazurek, prezes Stowarzyszenia Kobiet w Świdnicy.

Tegorocznym hasłem akcji jest „Seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę”. – W 2020 roku wracamy do tematu „zgody” na kontakty intymne. Wiele krajów zmienia prawo, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. W Polsce to wciąż pokrzywdzona musi udowodnić, że jej “nie” wybrzmiało dostatecznie głośno – wskazują przedstawiciele fundacji Feminoteka, która koordynuje akcję w Polsce.

Inicjatorki akcji do wspólnego tańca zapraszają wszystkich chętnych 14 lutego. Start o godzinie 12.00 na Rynku.

/mn/

Poprzedni artykułMiał nielegalnie handlować papierosami. Policja przerwała „biznes” 45-latka
Następny artykułNowe mieszkania w Świdnicy – osiedle powstanie przy ul. Parkowej