Strona główna 0_Slider Trenowały przed akcją „Nazywam się miliard”

Trenowały przed akcją „Nazywam się miliard”

0

Za niespełna dwa tygodnie świdniczanki przyłączą się do ogólnopolskiej akcji, która ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Dzisiaj w Klubie Bolko część uczestniczek trenowała układ taneczny, ale nie trzeba go znać, by przyłączyć się do tańca.

Świdnica po raz kolejny przyłączy się do społecznej akcji “Nazywam się Miliard / One Billion Rising”, będącej protestem przeciwko przemocy wobec kobiet. Do udziału w wydarzeniu zachęca świdnickie Stowarzyszenie Kobiet. – Po raz drugi zapraszamy serdecznie do naszego tańca przeciw przemocy. Ogólnopolska akcja edukacyjna “Nazywam się miliard” pokazuje, ile jeszcze trzeba zrobić, aby polskie kobiety czuły się bezpieczne. Świdnica włącza się do profilaktycznych działań sprzeciwiających się wszelkiej przemocy i agresji wobec innych – mówi Violetta Mazurek, prezes Stowarzyszenia Kobiet w Świdnicy.

Tegorocznym hasłem akcji jest “Seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę”. – W 2020 roku wracamy do tematu “zgody” na kontakty intymne. Wiele krajów zmienia prawo, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. W Polsce to wciąż pokrzywdzona musi udowodnić, że jej “nie” wybrzmiało dostatecznie głośno – wskazują przedstawiciele fundacji Feminoteka, która koordynuje akcję w Polsce.

Układ taneczny ćwiczyły dzisiaj m.in. członkinie Uniwersytetu III Wieku w Świdnicy. Zajęcia poprowadziła tancerka i instruktorka tańca towarzyskiego Luiza Hoszowska, założycielka szkoły Latino Lui.

Inicjatorki akcji do wspólnego tańca zapraszają wszystkich chętnych 14 lutego. Start o godzinie 12.00 na Rynku.

/opr. red./

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDo wielkiego finału awansowały aż dwie nasze ekipy
Następny artykułZakup biletów okresowych ma być łatwiejszy. Świdnickie MPK uruchomi sklep internetowy