Strona główna Wydarzenia Świdnica Zakup biletów okresowych ma być łatwiejszy. Świdnickie MPK uruchomi sklep internetowy

Zakup biletów okresowych ma być łatwiejszy. Świdnickie MPK uruchomi sklep internetowy

0

Jeszcze w tym miesiącu powinien wystartować nowy serwis internetowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, za pośrednictwem którego pasażerowie będą mogli w nabyć bilety okresowe na linii do Wałbrzycha, kupić bilety na przejazdy turystyczne organizowane przez przewoźnika, a w przyszłości także bilety okresowe świdnickiej komunikacji miejskiej.

Modernizujemy stronę informacyjno-zakupową firmy. Zmodernizowana została już strona internetowa, została unowocześniona, niektóre rzeczy zostały w sposób bardziej wyraźny, tak aby nasi pasażerowie mogli łatwiej dotrzeć do potrzebnych informacji. Są tam m.in. dwa formaty rozkładu jazdy, uporządkowane zostały informacje – tłumaczy Witold Tomkiewicz, rzecznik przewoźnika.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie sklepu internetowego, który ma za zadanie sprzedawać bilety okresowe w sposób jasny, prosty, tak jak jest to robione we wszystkich innych e-sklepach: wybiera się to, co nas interesuje, klika się “kup” i przechodzi się przez określone procedury, które w tym wypadku będziemy realizować z naszym dostawcą płatności elektronicznych – dodaje Tomkiewicz. Przygotowania do uruchomienia nowej platformy sprzedaży są już na ostatniej prostej i powinna ona zostać udostępniona w tym miesiącu.

Na razie będziemy sprzedawali tam bilety okresowe na linię 31A oraz bilety na kursy wakacyjne nad Bałtyk. Potem chcemy włączyć do sprzedaży bilety okresowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej – wskazuje rzecznik. – Będziemy się starali, żeby ten sklep był w miarę prosty, żeby zakupy można było robić na skróty, a sama procedura była możliwie najbardziej uproszczona – zapewnia.

Michał Nadolski
[email protected]