Strona główna 0_Slider Tragiczny pożar w Krzyżowej. Nie żyje 62-latek

Tragiczny pożar w Krzyżowej. Nie żyje 62-latek

0

Nie żyje jeden z mieszkańców jednorodzinnego domu w Krzyżowej. Mężczyzna nie zdążył uciec przed płomieniami, dwoje innych lokatorów ewakuowało się.

 

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze o 1.13. – Został zauważony bardzo późno, gdy pierwsze zastępy dojechały na miejsce, płomienie buchały przez okna – mówi Jacek Kurczyńskie ze świdnickiej straży pożarnej. W gaszeniu ognia brało udział 6 jednostek straży zawodowej i ochotniczej, na miejscu były także policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Na miejscu pracują biegli z zakresu pożarnictwa oraz prokurator. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru.

Dwoje mieszkańców budynku zdołało ewakuować się jeszcze przed przyjazdem strażaków. W płomieniach zginął 62-letni mężczyzna.

Na miejscu są przedstawiciele gminy Świdnica. Wkrótce informacja o pomocy dla ocalonych z pożaru.

Aktualizacja: Dwoje poszkodowanych w pożarze znalazło tymczasowe schronienie u sąsiadów, później trafią do krewnego, który zaoferował im lokum w swoim domu. Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował odzież, będą również inne formy pomocy, o których gmina poinformuje jutro.

/red./