Strona główna 0_Slider Setne urodziny pani Stanisławy. Świętowała razem z mieszkańcami Milikowic

Setne urodziny pani Stanisławy. Świętowała razem z mieszkańcami Milikowic [FOTO]

0

Wychowała czwórkę dzieci, doczekała się 10 wnuków, 17 prawnuków i 3 praprawnuków. W niedzielę Stanisława Skrzyńska-Gałuszka z Milikowic świętowała swoje setne urodziny. Wyjątkowy jubileusz uczciła w towarzystwie rodziny, bliskich oraz mieszkańców Milikowic, którzy tłumnie przybyli do seniorki z życzeniami i prezentami.

Pani Stanisława urodziła się w 1920 roku we wsi Zachełmna niedaleko Wadowic, jako pierwsza z dwanaściorga rodzeństwa. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku przybyła na Ziemie Odzyskane i zamieszkała w Witkowie, później przeprowadzając się do Milikowic.

W niedzielę w kościele parafialnym w Milikowicach odprawiona została msza w intencji jubilatki. Po jej zakończeniu rodzina oraz Rada Sołecka zaprosiła mieszkańców do wspólnego świętowania 100. urodzin pani Stanisławy. Nie zabrakło tortu, urodzinowych życzeń, prezentów oraz gromkiego „dwieście lat”.

Jaka jest jej recepta na długowieczność? – Przede wszystkim trzeba być życzliwym dla drugiego człowieka. Trzeba też zadbać o zdrowe odżywianie i ruch – mówi jubilatka, która codziennie gimnastykuje się i w dalszym ciągu prowadzi mały ogródek. Podkreśla przy tym, aby nigdy nie bać się pracy i ruchu.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZimowe wyprawy uczniów z Zastruża [FOTO]
Następny artykułPrzekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie i picie alkoholu w niedozwolonych miejscach. To najczęściej zgłaszano w styczniu