Strona główna 112 Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie i picie alkoholu w niedozwolonych miejscach. To najczęściej...

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie i picie alkoholu w niedozwolonych miejscach. To najczęściej zgłaszano w styczniu

0

Świdnicka policja podsumowała zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, których dokonano w pierwszym miesiącu 2020 roku.

W styczniu 2020 roku podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 105 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 61 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 8 wyeliminowany. Najczęściej oznaczano kategorie to: przekraczania dozwolonej prędkości (43 zgłoszenia), nieprawidłowe parkowanie (25 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (11 zgłoszenia) – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo – dodaje Ząbek.

Przypomina przy tym zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. – Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – mówi rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSetne urodziny pani Stanisławy. Świętowała razem z mieszkańcami Milikowic [FOTO]
Następny artykułWojenne piekło w filmie „1917” [KONKURS CINEMA3D]