Strona główna Polityka „Porozumienie” włącza się w kampanię. Murdzek: Nie jest tak, że prezydent podpisuje...

„Porozumienie” włącza się w kampanię. Murdzek: Nie jest tak, że prezydent podpisuje wszystko jak leci

25

„Porozumienie” Jarosława Gowina popiera Andrzeja Dudę na prezydenta. O kolejne 5 lat prezydentury dla Dudy chce walczyć także świdnicki poseł i wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek. – Według mojej oceny, a nie tylko mojej, nie jest tak, że prezydent, jak to się głosi,  podpisuje wszystko jak leci i robi to bezkrytycznie – stwierdził w Świdnicy.

Podczas dzisiejszego spotkania z udziałem zarządu krajowego i okręgowego partii Gowina poseł i wiceminister ze Świdnicy zapowiedział, że zbiórka podpisów już ruszyła, a jednym z punktów przyjmowania list poparcia będzie jego biuro poselskie. – Chcemy wyraźnego przekazu, że w sposób jednoznaczny, oczywisty popieramy kandydaturę Andrzeja Dudy jako według naszej oceny bardzo dobrego prezydenta i też najlepszego z możliwych kandydata na prezydenta na kolejną kadencję – zadeklarował wiceminister. – To jest dla nas  wszystkich bardzo, bardzo ważne, ponieważ mogę powiedzieć z doświadczenia tego całego procesu legislacyjnego, że nie zawsze było łatwo, jeśli chodzi o dyskusję z kancelarią, z prawnikami pana prezydenta i o ostateczną pewność co do poszczególnych projektów. Zdarzały się, jak wiemy, również weta prezydenckie. Być może w pierwszej odsłonie chciałoby się, żeby wszystko szło gładko i w oczywisty sposób, ale oceniając wywołaną przez prezydenta dyskusję i zawetowanie niektórych projektów, zmusza to do poprawy jakości w całym procesie legislacyjnym. Według mojej oceny, a nie tylko mojej, nie jest tak, że prezydent, jak to się głosi, podpisuje wszystko jak leci i robi to bezkrytycznie. Robi to z wielką starannością, dokładnością, dbając przede wszystkim o konstytucyjność zapisów legislacyjnych i to jest niezwykle ważne, bo to jest profesjonalne wykonywanie tej misji prezydenckiej.

Oczywiście inicjatywy prezydenckie, choćby ta ostatnia, już konkretnie podejmowana przez rząd choćby tego pakietu onkologicznego – dodał Murdzek. – Takich przykładów można by znaleźć więcej. Ale myślę, że bardzo ważna rola i dobrze spełniana przez pana prezydenta, ale również przez jego małżonkę, przez pierwszą damę, to jest ta (rola) bardzo profesjonalna i na miarę oczekiwań i aspiracji Polski – reprezentowanie nas w wymiarze międzynarodowym, też budując dobry wizerunek i przyczyniając się do dobrego pozycjonowania się Polski w tym wymiarze międzynarodowym, łącznie z konkretami, które zapewniają nam bezpieczeństwo i to militarne, i energetyczne, co jest niezwykle ważne. Ostatni ten news informacyjny o szansie miliarda dolarów przeznaczonych na Trójmorze i budowanie niezależności energetycznej to rzeczywiście (nie udałoby się, przyp. red.) bez szeregu wizyt, rozmów, a było ich ponad 100, w tym 75 przyjęć głów państw – taki zbiór faktów, pokazujących jaka to jest prezydentura sprawia, że jeśli chodzi o Porozumienie, o Zjednoczoną Prawicę nie mamy żadnych dylematów i chcemy kandydaturę Andrzeja Dudy poprzeć. Poczynając od zbierania podpisów chcemy się włączać w tą kampanię z takim pozytywnym przekazem, zachęcaniem Polaków do udziału w wyborach, bo to jest zawsze bardzo ważne, jeśli chodzi o frekwencję, ale też w sposób jednoznaczny wskazując na najlepszą z możliwych kandydaturę i pokazując, jak ważne jest dla Polski i stanowienia prawa, i budowania bezpieczeństwa, szeroko rozumianego wizerunku Polski, w związku z tym taki jest jednoznaczny przekaz dnia dzisiejszego.

Wojciech Murdzek pytany o największego konkurenta Andrzeja Dudy wskazał Małgorzatę Kidawę-Błońską. Stwierdził także, że wielu kandydatów na urząd prezydenta najprawdopodobniej spowoduje konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Wojciech Murdzek poinformował, że trwają starania, by Andrzej Duda w kampanii odwiedził Świdnicę

/asz/

Poprzedni artykułMiał doprowadzić do stłuczki, uciekł łamiąc kolejne przepisy [VIDEO]
Następny artykułZmiana na ławce trenerskiej siatkarek Polonii Świdnica!