Strona główna 0_Slider Miał doprowadzić do stłuczki, uciekł łamiąc kolejne przepisy

Miał doprowadzić do stłuczki, uciekł łamiąc kolejne przepisy [VIDEO]

6

Agresywną i niezgodną z przepisami jazdę kierowcy Porsche zarejestrowała samochodowa kamera jednego z mieszkańców Świdnicy. Nagrany kierowca miał też doprowadzić do stłuczki i uciec z miejsca zdarzenia.

 

Nagranie z wideorejestratora zostało wykonane 8 lutego 2020 roku na ulicy Westerplatte, w rejonie skrzyżowania Westerplatte z Bystrzycką i na ulicy Śląskiej. – Pierwsze ujęcie przedstawia wjazd rozpędzonego auta marki Porsche do Świdnicy, drugie – ten sam samochód 2 minuty później, po doprowadzeniu do kolizji przed skrzyżowaniem Westerplatte/Bystrzycka, trzecie – ucieczkę z miejsca kolizji (auto, na które najechał kierujący Porsche, zjechało na parking przy Bystrzyckiej), a ostatnie przedstawia kontynuację ucieczki z miejsca kolizji, wyprzedzanie na łuku drogi, bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych na ulicy Śląskiej – opisuje autor nagrania.

Świdniccy policjanci nie otrzymali zgłoszenia dotyczącego niebezpiecznej jazdy kierowcy Porsche Panamera, ani informacji o kolizji na skrzyżowaniu Westerplatte/Bystrzycka. Stosowne kroki zostaną jednak podjęte wraz z przekazaniem nagrania na policję.

Przypominamy, że Komenda Wojewódzka Policji stworzyła specjalną zakładkę „Stop agresji drogowej”. Podobne nagrania można przesyłać na adres [email protected]. Aby policjanci mogli podjąć natychmiastowe i skuteczne działania polegające m.in. na ściganiu  sprawców naruszeń prawa w ruchu drogowym, z materiałem filmowym należy przesłać następujące informacje: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka, dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZmierz się w dyktandzie o „Złote Pióro Wójta Gminy Marcinowice”
Następny artykuł„Porozumienie” włącza się w kampanię. Murdzek: Nie jest tak, że prezydent podpisuje wszystko jak leci