Strona główna Sport Siatkówka Zmiana na ławce trenerskiej siatkarek Polonii Świdnica!

Zmiana na ławce trenerskiej siatkarek Polonii Świdnica!

0

Dziś doszło oficjalnie do zmiany na stanowisku pierwszego trenera drużyny seniorek Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Biało-zielona ekipa swoje ostatnie mecze rundy zasadniczej sezonu 2019/2020 na parkietach II ligi, a także spotkania fazy play-out rozegra już nie pod wodzą Magdaleny Sadowskiej. 

FOTO: Magdalena Sadowska i Maciej Romaniszyn podczas meczu z Olimpią Jawor. 

Przypomnijmy, że dotychczasowa trenerka to była zawodniczka, wychowanka Polonii Świdnica. Jest trzynastokrotną reprezentantką Polski, a w swojej karierze reprezentowała między innymi Skrę Warszawa, MKS Dąbrowę Górniczą i niemiecki VbF Suhl. W barwach tych klubów sięgała po medale mistrzostw Polski, mistrzostw Niemiec i Pucharu Niemiec. Później zdecydowała się na powrót do Świdnicy. Rozpoczęło się od prowadzenia drużyn młodzieżowych, a od sezonu 2017/2018 była już obecna przy ekipie seniorek.

 

Dziś oficjalnie złożyła rezygnację z prowadzenia zespołu seniorek MKS-u Polonia Świdnica. Świdnicki klub dziękuje Magdalenie Sadowskiej za wiele lat pracy na rzecz biało-zielonych drużyn. Nowym trenerem pierwszej drużyny Polonii został Maciej Romaniszyn, który był już na ławce trenerskiej podczas kilku ostatnich pojedynków o punkty. Pomagać teraz mu będzie Wojciech Ząbek. Pierwszy sprawdzian już w czwartek, 20 lutego. Nasza ekipa zagra na wyjeździe z SMS-em PZPS II Szczyrk. Młodziutka świdnicka drużyna, legitymująca się zdecydowanie najniższą średnią wieku spośród wszystkich zespołów wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach grupy trzeciej II ligi. 

/MDvR/

 

Poprzedni artykuł„Porozumienie” włącza się w kampanię. Murdzek: Nie jest tak, że prezydent podpisuje wszystko jak leci
Następny artykułBudowa stacjonarnego hospicjum bliższa rozpoczęcia? Koncepcja już jest, w marcu przetarg na projekt