Strona główna 0_Slider Pięć zatrzymanych praw jazdy w ciągu trzech dni. Rekordzista przekroczył prędkość o...

Pięć zatrzymanych praw jazdy w ciągu trzech dni. Rekordzista przekroczył prędkość o 65 km/h

1

Wystarczyły trzy dni, aby pięciu kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Do zatrzymań dochodziło w Grochotowie oraz na terenie gminy Dobromierz.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego zatrzymany na terenie gminy Dobromierz 9 lutego w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 65 km/h. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Alfa Romeo na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na terenie gminy Dobromierz zatrzymano także kierowców jadących w terenie zabudowanym 106 oraz 101 km/h, z kolei w Grochotowie w ręce drogówki wpadli zmotoryzowani, którzy pędzili 112 oraz 108 km/h. – Mundurowi wszystkim pięciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz tego funkcjonariusze ukarali kierujących zgodnie z taryfikatorem – dodaje Ząbek.

Świdniccy policjanci ponawiają apel do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości, a osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKto jest najlepszym sołtysem w gminie Świdnica?
Następny artykułWprowadzono zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego