Strona główna Wydarzenia Świdnica Wprowadzono zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego

Wprowadzono zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego

1

W związku z uszkodzeniem wielu drzew i nadal występującym silnym wiatrem, ze względu na bezpieczeństwo osób tam przechodzących, od dzisiaj do odwołania Urząd Miejski w Świdnicy wprowadza zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego.

fot. UM Świdnica

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu, do godz. 20.00 we wtorek, 11 lutego przewiduje się występowanie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.

Szacuje się, że podczas trwającej od kilku dni wichury uszkodzeniu uległo kilkadziesiąt drzew. Jest jeszcze dużo wiszących gałęzi. Na terenie parku, w zależności od panujących warunków atmosferycznych, prowadzone będą prace porządkowe. Tablice informacyjne o zakazie wejścia do parku zamontowane zostaną przy sześciu wejściach do niego – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Do uszkodzenia drzew doszło też w parku im. Władysława Sikorskiego oraz Parku Centralnym. Tam jednak nie wprowadzono zakazu wstępu i ograniczono się do otaśmowania niebezpiecznych punktów.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPięć zatrzymanych praw jazdy w ciągu trzech dni. Rekordzista przekroczył prędkość o 65 km/h
Następny artykułWyprowadzili 3 miliony z PCK. Kilka tysięcy miało zasilić fundusz wyborczy Anny Zalewskiej. Akt oskarżenia w sądzie