Strona główna 0_Slider Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Mai i Emilki

Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Mai i Emilki

0

Kolejne kilkadziesiąt kilogramów nakrętek przekazali czytelnicy Swidnica24.pl na rzecz dwóch dziewczynek, Mai Tyczyno i Emilki Pawlak. Zamiast wylądować w śmietniku, plastikowe elementy zostaną przekazane do recyclingu, a pozyskane środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji dzieci.

Emilka od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykuł1000 hektarów ziemi dla diecezji świdnickiej? Rolnicy zaniepokojeni, co na to KOWR?
Następny artykułSzajka złodziei grasuje w kilku wsiach