Strona główna 0_Slider Mistrzowie stand-upu dla Mai Tyczyno

Mistrzowie stand-upu dla Mai Tyczyno

0

Każdy z nich sprawdził się  jako artysta kabaretowy, ale znakomicie radzą sobie także w ciętych monologach. Tomasz Jachimek, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk i Marcin Zbigniew Wojciech 22 marca będą do łez rozśmieszać dla Mai Tyczyno ze Świdnicy.

13-letnia Maja jest drugim dzieckiem w Polsce z ciężką wadą genetyczną o nazwie delecja długiego ramienia chromosomu 2. Maja Tyczyno rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma także kanalików łzowych. Mała mieszkanka Świdnicy ma także wady – przełyku, żołądka, przegrody nosowo-gardłowej, nerki, rączki i nóżki. Do tego dochodzi opóźniony rozwój psycho-ruchowy.

Starania rodziców o zdrowie i życie Mai od lat wspiera mnóstwo ludzi dobrej woli. Dziecko, które miało być rośliną, osiągnęło dużą sprawność. Nie udałoby się to, gdyby nie stała, kosztowana rehabilitacja, opieka lekarzy specjalistów.

W tym roku cały dochód z występu w Świdnicy na rehabilitację Mai postanowili przeznaczyć znakomici artyści kabaretowi, którzy wspólnie wystąpią podczas Stand-Up Night 22 marca. Robert Korólczyk – lider Kabaretu Młodych Panów, twórca tekstów kabaretowych od lat bawiący miliony Polaków. Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbiły serca widzów. Łukasz Kaczmarczyk – komik, aktor kabaretowy, młody stand-uper, człowiek z brodą, gadżeciarz, gracz, miłośnik klusków śląskich, filmów na VHS-ach i padów do PlayStation. Jeden z czterech z Kabaretu Młodych Panów. Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki artysta, który ma na swoim koncie kilkanaście nagród na ogólnopolskich festiwalach. Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 14 lat na scenie. Tomasza Jachimka widzowie znają m.in. z roli komentatora popularnego programu Szkło kontaktowe w TVN24. Jest felietonistą, autorem tekstów i konferansjerem. Taki skład charytatywnego wieczoru dla Mai zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie.

Stand-Up Night dla Mai Tyczyno
22 marca 2020
godz.19.00
Aula I LO w Świdnicy, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30
Bilety 40 zł (do nabycia od 20 lutego w Centrum Organizacji Pozarządowych Długa 33 w Świdnicy oraz w Bar-Gar przy ul. Grodzkiej 1, Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rynku)

/opr. red./

Poprzedni artykułOchotnicy z Roztoki z nowym wozem bojowym
Następny artykułBezpieczeństwo a prywatność w hotelu – czy do pokoi są uniwersalne klucze?