Strona główna Wydarzenia Bezpieczeństwo a prywatność w hotelu – czy do pokoi są uniwersalne klucze?

Bezpieczeństwo a prywatność w hotelu – czy do pokoi są uniwersalne klucze?

0

Hotele i pensjonaty są miejscem szczególnym: muszą łączyć ze sobą zapewnienie prywatności oraz bezpieczeństwa. Zastanawiasz się, co dzieje się w przypadku ewakuacji, jeżeli wszystkie pokoje, sejfy i pomieszczenia służbowe są ściśle zabezpieczone. Oczywiście, że musi być awaryjny sposób otwierania wszystkich drzwi.

Prowadzisz hotel lub planujesz go otworzyć? A może po prostu często w nich bywasz i zastanawiasz się, jak takie miejsca działają od kulis? Zabezpieczenie dostępu niepożądanych osób a konieczność sprawnej ewakuacji w razie nagłego zdarzenia – to ciekawe zagadnienie.

Jak działają hotelowe klucze
Klucze do pokoju, które otrzymują goście, muszą być indywidualne i niepowtarzalne. Mogą mieć postać elektronicznej karty, jak i tradycyjnego klucza. Musi jednak istnieć zapasowy klucz lub jakiś awaryjny sposób otwarcia drzwi bez uszkodzeń, gdy gościowi zdarzy się swój klucz zgubić. Być może zastanawiasz się, czy w przypadku tradycyjnych metalowych kluczy personel sprzątający nosi ze sobą cały pęk kluczy i musi szukać odpowiedniego, aby wejść do pokoju. Niekoniecznie. Cały system da się zaprojektować w taki sposób, że istnieją klucze indywidualne oraz nadrzędne, otwierające większą liczbę drzwi. Dalej dowiesz się, jakie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie tego typu – system master key.

System klucza centralnego – na czym to polega
Rozwiązaniem, które umożliwia dostęp upoważnionym osobom i nikomu innemu, jest system klucza centralnego. Za każdym razem jest on wykonywany na indywidualne zamówienie, tak aby był dostosowany do potrzeb. Klucz centralny, nazywany też generalnym lub master key, otwiera wszystkie zamki, które obejmuje system. Ponadto są zastosowane klucze indywidualne – czyli otwierające tylko jedne drzwi – jak i klucze grupowe. Te ostatnie mogą otwierać np. wszystkie pokoje gości, działać tylko na jednym piętrze lub w jednym skrzydłem albo otwierać wszystkie pomieszczenia służbowe i żadnych innych.

System klucza centralnego umożliwia kontrolę nad tym, by nikt nie przekraczał swoich uprawnień i nie wchodził niepowołany do wszystkich części budynku, a jednocześnie umożliwia sprawną pracę personelu oraz zapewnia w razie niespodziewanego zdarzenia szybką ewakuację czy np. wejście do pokoju, w którym ktoś zasłabł. Teraz wiesz już, w jaki sposób działają wszystkie te zamki i że w razie nagłego zdarzenia nie trzeba przeszukiwać kilkudziesięciu pojedynczych kluczy, aby otworzyć konkretne drzwi.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie stand-upu dla Mai Tyczyno
Następny artykułWyciągnęli z rzeki tony plastiku [FOTO/VIDEO]