Strona główna 0_Slider Komu 1% podatku? Wesprzyj Joannę Gnosowską!

Komu 1% podatku? Wesprzyj Joannę Gnosowską!

0

Zbliża się okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do przekazania 1% na rzecz leczenia Joanny Gnosowskiej.

Szanowni czytelnicy Portalu Świdnica24, 

Czas rozliczeń podatku nadszedł. Podczas wypełniania formularza PIT możemy zrobić dobry uczynek, wybierając organizacje pożytku publicznego, przekazując na jej cel 1% swojego podatku. 

Dzisiaj chciałam przypomnieć Państwu moją historię oraz informacje potrzebne do przekazania 1% na moje subkonto. 

Nazywam się Joanna Gnosowska, jestem mieszkanką Bolesławic. Od urodzenia choruję na rzadką, nieuleczalną chorobę: nerwiakowłókniakowatość typu 1, zwana NF 1. 

 W grudniu minęło 6 lat od mojego przeszczepu twarzy, a pieniądze z 1% w całości  wykorzystuję na zakup leków, rehabilitację  i dojazdy do specjalistów. 

 W listopadzie cena mojego leku immunosupresyjnego wzrosła, dlatego w tym roku pomoc jest szczególnie ważna. 

Proszę o wsparcie w postaci  przekazania 1% podatku, na moje subkonto w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia  

KRS 0000050135 

Cel szczegółowy:  GNOSEK”

Jak przekazać 1% podatku?

Od ubiegłego roku podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji, by rozliczyć PIT. Zrobi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych i państwowych. Tak przygotowane zeznanie będzie dostępne od 15 lutego na portalu podatki.gov.pl. Deklarację będzie można składać do 30 kwietnia.

W ramach usługi “Twój e-PIT” automatycznie wpisany zostanie numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, ale będzie można ją zmienić na inną. Twój e-PIT wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1% według informacji z ubiegłego roku. Można będzie edytować te dane. Twój e-PIT wyliczy też kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem oraz opisem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

Poprzedni artykułZimowe ferie w Cinema3D!
Następny artykułZderzenie na ulicy Łukasińskiego [FOTO]