Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity występ w kraju naszych zachodnich sąsiadów

Znakomity występ w kraju naszych zachodnich sąsiadów [FOTO]

0

Dobrze wspominać będą zawody w niemieckim Chemnitz młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Drużyna młodzików prowadzona przez trenera Ryszarda Tyndla wzięła udział w ostatni weekend w halowym turnieju Klinikum Chemnitz Cup. 

Pierwszy raz gościliśmy w ostatnich latach za naszą zachodnią granicą. Chłopcy wypadli świetnie, zajmując trzecie miejsce. Mierzyli się z drużynami z terenu dawnego NRD, jak choćby Carl Zeiss Jena, FSV Zwickau, czy Chemnitz. Pierwszy raz spotkaliśmy się jednak z taką gorącą atmosferą na trybunach, która towarzyszyła turniejowi dziecięcemu. To było dla naszych zawodników niezwykłe przeżycie i doświadczenie. Brawa dla całej drużyny. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy wybrano Pawła Łabędzia. Piotrowi Turbańskiemu i firmie Pro Turnieje za zaproszenie na ten turniej – komentują świdniccy szkoleniowcy.

W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy 2:1 ekipę FC Carl-Zeiss Jena po golach Pawła Łabędzia i Alana Kiliszewskiego. Zrewanżowaliśmy się rywalom za porażkę z fazy grupowej. Wcześniej notowaliśmy następujące wyniki: 0:1 z FC Carl-Zeiss Jena, 2:2 z Stutzpunkt Freibreg, 1:0 z FSV Zwickau, 1:0 z VFC Plauen i 0:0 z Chemnitzer FC. W turnieju wystartowało w sumie 12 zespołów, byliśmy jednym zespołem spoza terenu Niemiec.

Skład: Kaźmierczak, Urbańczyk, Kulig, Marczak, Kiliszewski, Łabędź, Redlica, Kołodziejczyk.

/MDvR/

Poprzedni artykułFIFA 20 opanowała Świdnicę [FOTO]
Następny artykułZbiórka krwi w ZSHT