Strona główna Sport Inne FIFA 20 opanowała Świdnicę

FIFA 20 opanowała Świdnicę [FOTO]

1

Poznaliśmy wielkich zwycięzców zawodów e-sportowych w Świdnicy. W niedzielę, 19 stycznia odbył się w Sport Barze I Turniej FIFA 20 Świdnica, w którym udział wzięło 40 zawodników. Impreza od samego początku jej ogłoszenia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Świdnicy i okolic.

Rywalizacja w Sport Barze w Świdnicy rozpoczęła się o godzinie 15:00 od rozlosowania grup turniejowych i zakończyła kilka minut po 21:00. W każdej grupie znalazło się po pięciu zawodników, a dwóch najlepszych graczy mogło liczyć na udział w dalszej części zmagań. Podczas turnieju nie brakowało emocji, było sporo zaciętych pojedynków, ale nie ma się czemu dziwić, bowiem pula nagród osiągnęła 1000 zł. E-sport jest już na tyle popularną dyscypliną sportu, że widzą to także przedsiębiorcy, którzy coraz częściej wspierają takie inicjatywy. Turniej w Świdnicy, oprócz wspomnianego Sport Baru wsparli również Burger Stacja, która ufundowała vouchery, AD FONTES Agencja Wydawnicza z Wrocławia, a także nowa firma na rynku produkująca odzież dla graczy Clothes4gamers ze Świdnicy. Do partnerów turnieju dołączył również „Cichy Bohater, który ufundował dla zwycięzcy puchar i nagrodę wartości 150 zł.

Sama walka była bardzo zacięta, a jednym z najlepszych graczy turnieju był niespełna 14-letni zawodnik o nicku Kosti. Młody gamer przeszedł jak burza fazę grupową i nie miał zamiaru się zatrzymywać. Jego poczynania zastopował dopiero w 1/2 finału zwycięzca całego turnieju – Patryczek 7. Nie było to wcale łatwe, bowiem Kosti wygrywał już w meczu o wejście do finału 2:0. Niestety dla niego, Patryczek 7 doprowadził do wyrównania, a o awansie zadecydowały rzuty karne. Jedenastki nie były już tak mocną stroną Kostiego, który musiał się pogodzić z faktem, że powalczy tylko o 3. miejsce. Mecz o finał kosztował Kostiego sporo nerwów i niestety nie poradził on sobie z presją w meczu o trzeci stopień podium, w którym uległ Klimkowi 1:3. Postawa Kostiego w całym turnieju była jednak na tyle dobra, że zauważyli to inni, starsi gracze przybyli na turniej. Młodego zawodnika podczas opuszczania lokalu pożegnały gromkie i długie brawa. Warto obserwować poczynania Kostiego w kolejnych turniejach, bowiem z pewnością będzie o nim jeszcze głośno. W meczu finałowym zmierzyli się wspomniany Patryczek 7 oraz Hiszpan. Zawodnicy znali się już przed turniejem i wydaje się, że rozegrali ze sobą niejeden mecz w FIFĘ. Podczas finału lepszy okazał się Patryczek 7, który zwyciężył 1:0. Na jego ręce powędrował puchar oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

I Turniej FIFA 20 Świdnica był na tyle udany, że jego kolejna edycja z pewnością wróci do naszego miasta. Chcą tego właściciele lokalu, chcą zawodnicy, a nawet sponsorzy. Burger Stacja już wyraziła chęć wsparcia kolejnego turnieju. Cieszy fakt, że turniej FIFY przypadł do gustu świdniczanom i nie pozostaje nic innego jak powrót z kolejną edycją, która wstępnie planowana jest na koniec marca lub początek kwietnia. Teraz E-sport dla każdego przenosi się do innych miejscowości na kolejne turnieje: Dzierżoniów – 18.02.2020 r., Wrocław – 23.02.2020 r., Nowa Ruda – 01.03.2020 r., Kłodzko – 15.03.2020 r., Wałbrzych – 23.03.2020 r. Nie pozostaje nic innego, jak podziękować za miłe przyjęcie w Świdnicy i powiedzieć do zobaczenia – komentują organizatorzy wydarzenia.

/MDvR, FOTO: E-sport dla każdego/

Poprzedni artykułNa przygotowania wydano już prawie milion złotych. Zapowiadanej modernizacji wciąż nie widać
Następny artykułZnakomity występ w kraju naszych zachodnich sąsiadów [FOTO]