Strona główna 0_Slider Zmarł wieloletni proboszcz parafii św. Józefa

Zmarł wieloletni proboszcz parafii św. Józefa

23

14 stycznia w wieku 85 lat zmarł ks. prałat Stanisław Pasyk, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Józefa w Świdnicy, współtwórca trzech innych parafii w Świdnicy.

fot. Parafia św. Andrzeja Boboli w Świdnicy

Ksiądz Stanisław Pasyk urodził się 23 marca 1935 roku w Zamieściu (parafia Tymbark). Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1958 r. we Wrocławiu, gdzie pracował również przez pierwsze lata jako wikariusz. Kolejne lata duszpasterzował w Jeleniej Górze i w Dzierżoniowie. Jako młody proboszcz tworzył parafię w Zgorzelcu. Od 1972 roku przez 35 lat był proboszczem par. św. Józefa w Świdnicy. Współtworzył także trzy inne parafie w Świdnicy: pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych, pw. Ducha Świętego na Zawiszowie i pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej. Po przejściu na emeryturę najpierw jako rezydent pomagał w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy, a następnie przeniósł się w rodzinne strony do parafii w Królowej Górnej – przywołuje świdnicki Gość Niedzielny.

Duchowny zmarł 14 stycznia w szpitalu w Nowym Sączu po krótkiej i ciężkiej chorobie.

Eksporta wraz z mszą świętą odbędzie się we wtorek 21 stycznia o 18:30 w kościele św. Józefa w Świdnicy. Msza pogrzebowa odbędzie się w środę 22 stycznia o godz. 11:00 w kościele NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Po niej ciało księdza prałata Stanisława Pasyka spocznie w grobowcu na cmentarzu przy Al. Brzozowej w Świdnicy.

/Gość Świdnicki, opr. mn/

Poprzedni artykułBudownictwo modułowe podbija polski rynek. Szpitale, hotele i szkoły modułowe to nasza przyszłość
Następny artykułMiała być droga i mieszkania. Są ruiny i hałdy śmieci