Strona główna 0_Slider Walczą o wyjazd na prestiżowe zawody w Las Vegas!

Walczą o wyjazd na prestiżowe zawody w Las Vegas!

0

Oliwia Pyka, Zuzia Idziak, Roksana Niedziałkowska, Amelia Cieślak i Szymon Wolano, dzięki swojej determinacji, ciężkiej pracy, wytrwałości, a przede wszystkim dzięki miłości do akrobatyki, mają szansę wyjechać na międzynarodowy turniej Vegas Acro Cup 2020. Na co dzień reprezentują biało-zielone barwy, rozwijając swoje umiejętności w MKS-ie Polonia Świdnica. 

Prezentując obecnie bardzo wysoki poziom umiejętności akrobatycznych, mają szansę powalczyć o medale. Każdy z wymienionych zawodników i zawodniczek osiągnął w akrobatyce już naprawdę wiele. Począwszy od miejsc medalowych podczas międzynarodowych turniejów, medali mistrzostw Polski, po udział w mistrzostwach Europy. W ubiegłym roku tworząc zespół dwójki mieszanej w kategorii wiekowej 11-16 lat, Zuzia i Szymon przywieźli z Las Vegas brązowy medal, co było ogromnym sukcesem. W obecnym sezonie zawodnicy trenują w nowych zespołach. Decyzją trenerów (Piotra Pasa i Angeliki Prześlicy), aby optymalnie dopasować do siebie zawodników, a tym samym zwiększyć ich szanse na osiąganie dobrych wyników, utworzono dwa zespoły startujące już w wyższej kategorii wiekowej 12-18 lat. Oliwia i Szymon w dwójce mieszanej, Zuzia, Amelia i Roksana w trójce.

Las Vegas to stolica akrobatyki sportowej! W roku ubiegłym szansę na wyjazd w to piękne miejsce mieli Zuzia i Szymon, a teraz chcemy spróbować spełnić to marzenie ponownie w nowych zespołach i wrócić z jeszcze większą liczbą medali. Niestety wyjazd dzieci i trenerów do Las Vegas to koszty, których ani klub ani rodzice, nie są w stanie pokryć w całości z własnych funduszy. Same bilety to wydatek rzędu około 18 000 zł, do tego dochodzą koszty pobytu i opłaty startowe, co w przybliżeniu daje kwotę około 45 000 zł. Stąd wielka prośba o wsparcie. Każda kwota przybliży tych młodych sportowców do realizacji marzeń. Pomóż jeśli możesz, dołóż cegiełkę, udostępnij naszą zrzutkę – apelują trenerzy i włodarze MKS-u Polonia Świdnica.

Pomóc młodym akrobatom można wchodząc w link: https://zrzutka.pl/br2jks

/MDvR/

Poprzedni artykułOrganizacje pozarządowe w Świebodzicach bez dotacji. Urząd miejski wyjaśnia
Następny artykułSesja Rady Powiatu także o sytuacji świdnickiego pogotowia ratunkowego