Strona główna Wydarzenia Świebodzice Organizacje pozarządowe w Świebodzicach bez dotacji. Urząd miejski wyjaśnia

Organizacje pozarządowe w Świebodzicach bez dotacji. Urząd miejski wyjaśnia

0

Zawodnicy oraz zarząd MKS Victoria Świebodzice zaapelowali o pomoc w utrzymaniu płynności finansowej klubu, wskazując jako źródło swoich kłopotów brak umowy na dofinansowanie z budżetu miasta. Dzisiaj na oficjalnej stronie miasta zostało zamieszczone wyjaśnienie.

Jak już informowaliśmy, MKS Victoria o wsparcie poprosił kibiców, a datki są zbierane poprzez platformę zrzutka.pl. Na razie udało się pozyskać niespełna 6 tysięcy złotych. – W związku z przedłużającą się procedurą ogłoszenia przez Urząd Miasta Świebodzice konkursu ofert dotyczących realizacji zadań publicznych z zakresu Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu; Ochrony i Promocji Zdrowia; Kultury, Sztuki oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego; Nauki, Szkolnictwa Wyższego, Edukacji, Oświaty i Wychowania na rok 2020 straciliśmy ciągłość finansowania klubu co może doprowadzić do zakończenia jego działalności. W chwili obecnej klub wykorzystał środki z dotacji przyznanej na rok 2019 oraz środki własne zarówno w sekcji piłki ręcznej jak i sekcji piłki nożnej, co uniemożliwia nam realizację zadań statutowych, a nowa dotacja nie została jeszcze przyznana – wskazywali na przyczynę kłopotów przedstawiciele MKS Victoria Świebodzice.

Tak opóźnienie tłumaczy świebodzicki magistrat:

„W związku z licznymi, informacjami pojawiającymi się w internecie na temat przyczyn nie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, co za tym idzie problemem z finansowaniem Klubu MKS Victoria Świebodzice informujemy, że uchwała budżetowa w Świebodzicach na rok 2020 nie została uchwalona. W związku z powyższym nie ma możliwości podpisania umów umożliwiających udzielenie dotacji na działalność organizacji pozarządowych i podmiotów pożytku publicznego. Projekt uchwały budżetowej będzie poddany pod głosowanie Rady Miejskiej w dniu 23 stycznia podczas sesji, jednocześnie informujemy, że burmistrz miasta Paweł Ozga rozumie potrzeby ciągłości finansowania klubów sportowych oraz organizacji pomocowych. Jednak brak uchwalenia budżetu zamyka możliwość finansowania wszystkich organizacji pozarządowych, w tym Klubu Victoria z budżetu gminy w ramach otwartych konkursów ofert.”
/opr. red./
Poprzedni artykułEkumeniczna modlitwa w Kościele Pokoju
Następny artykułWalczą o wyjazd na prestiżowe zawody w Las Vegas!