Strona główna 0_Slider Śmietnisko i noclegownia w nieukończonym hospicjum

Śmietnisko i noclegownia w nieukończonym hospicjum [FOTO]

4

Ważą się losy niedokończonej budowy przy ulicy Leśnej. W budynku miało powstać stacjonarne hospicjum, jednak póki co, straszący swoim wyglądem obiekt zamienia się w dziką noclegownię.

Przypomnijmy, w 2014 roku prace przy budowie ośrodka opieki dla osób w ostatniej fazie choroby nowotworowej, które potrzebują stałej pomocy pielęgniarskiej i lekarskiej, rozpoczęło Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Niekorzystny splot wydarzeń zmusił Towarzystwo do odstąpienia od rozpoczętej budowy stacjonarnego hospicjum przy ulicy Leśnej. Na mocy ugody niedokończoną inwestycję przejęło miasto.

Budynek, po przejęciu przez miasto, został uprzątnięty z pozostałości po pracach budowlanych – zdemontowano stemplowanie stropu i schodów. Usunięto luźne elementy konstrukcyjne. Budynek został posprzątany, a gruz usunięty. Poprzedni inwestor składował tam całą ziemię z wykopów na działce sąsiedniej – została ona również wywieziona – informowała rok temu rzecznik świdnickiego magistratu, Magdalena Dzwonkowska. Na zabezpieczenie niedokończonej budowy hospicjum przeznaczono 30 tys. złotych.

Ostatnio o dalsze losy budynku pytali radni Wspólnoty Samorządowej. – Upływ czasu i warunki atmosferyczne wpływają negatywnie na istniejącą budowę. Jest to już kolejny rok – chyba piąty, gdzie na naszych oczach niszczeje obiekt, który jest tak bardzo oczekiwany przez ludzi cierpiących na nieuleczalne choroby – wskazywali świdniccy radni, Zofia Skowrońska-Wiśniewska oraz Lesław Podgórski. – Rozważane były różne rozwiązania dotyczące przeznaczenia tego obiektu na cele społeczne, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Aktualnie sporządzona ekspertyza techniczna określająca stan techniczny rozpoczętej zabudowy oraz przygotowywany jest operat szacunkowy, w którym zostanie ustalona wartość przedmiotowej nieruchomości – tłumaczył wiceprezydent Jerzy Żądło w odpowiedzi udzielonej w połowie listopada 2019 roku.

Zwróciliśmy się do świdnickiego magistratu o aktualne zamiary wobec nieukończonej budowy.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPolicja walczy z cofaniem liczników w samochodach
Następny artykułKarnisze Nowoczesne – podpowiadamy, jak wybrać i gdzie kupić