Strona główna Wydarzenia Karnisze Nowoczesne – podpowiadamy, jak wybrać i gdzie kupić

Karnisze Nowoczesne – podpowiadamy, jak wybrać i gdzie kupić

0

Karnisze nowoczesne, smukłe i wizualnie lekkie, to coraz częstszy wybór dekoratorów wnętrz. Podkreślają innowacyjną aranżację okna, nie przytłaczają wnętrza, pozwalają wieszać firany i zasłony w dowolny sposób. Zobacz, dlaczego warto postawić na nowoczesny karnisz.

Young couple hanging window curtain indoors. Interior decor element

Karnisze nowoczesne – mosiądz jest trendy
Jeszcze do niedawna za nowoczesne uważano dodatki w kolorze srebra, aluminium lub chromu. Dziś powoli odchodzi się od tego trendu, zwracając się w stronę cieplejszej kolorystyki. Okazało się bowiem, że nowoczesne wnętrza nie muszą być surowe i zimne. Na salony powróciło złoto w nowej, szlachetnej odsłonie antycznego mosiądzu. Nowoczesne karnisze w tym odcieniu sprzedawane przez firmę Karnix cieszą się niebywałym wręcz powodzeniem, deklasując modne do niedawna dodatki wyglądem przypominające naturalne drewno.

Antyczna wersja mosiądzu to dyskretny blask dość wyraźnie kojarzący się ze złotem, jednak w nieco stonowanej, dyskretniejszej wersji. Ta dość uniwersalna kolorystyka doskonale sprawdzi się we wnętrzach o ciepłym klimacie, ale będzie też bardzo przydatna przy ociepleniu chłodnych, surowych aranżacji.

Mosiądz to dość popularny, ale nie jedyny kolor, który rządzi na karniszach. Bardzo popularne są też karnisze chromowane, a także klasyczna biel i czerń.

Karnisze nowoczesne – jak wybrać zakończenie karnisza
Zakończenie karnisza w pewien sposób określa jego charakter. O ile sam drążek jest uniwersalny i dobrze wpasuje się w każde wnętrze (przy czym te kwadratowe i prostokątne w przekroju poleca się raczej do wnętrz nowoczesnych), to końcówka karnisza mówi bardzo wiele nie tylko o aranżacji okna, ale i całego pomieszczenia. Stąd nie powinno się po macoszemu traktować tego, wydawałoby się, błahego elementu. Czym innym będzie bowiem proste, dyskretne wykończenie tylko minimalnie różniące się od drążka, czym innym wyraźna dekoracja na obu końcach karnisza. Jeśli zdecydujemy się na takową, powinna pasować stylistycznie do innych dekoracyjnych dodatków w domu. Kryształowe wykończenia najlepiej sprawdzają się we wnętrzach w stylu glamour, proste, cylindryczne dobrze wpiszą się we wnętrza w stylu skandynawskim bądź industrialnym. Duże pole do popisu zostawia styl boho stawiający na artystyczny nieład. Tu dobrze sprawdzą się zakończenia w oryginalnej, często nieokreślonej formie, wyraźnie nawiązującej do artystycznej swobody. Więcej informacji na temat karniszy znajdziemy na stronie https://www.karnix.pl

Karnisze nowoczesne – gdzie kupić karnisz
Pytanie pozornie proste, jednak praktyka pokazuje, że odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Kupując karnisz, warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i cenę, ale przede wszystkim jakość. Trzeba pamiętać, że powinien on służyć nam przez wiele lat, gwarantując nie tylko stylowy wygląd, ale i bezpieczeństwo. Dlatego lepiej omijać z daleka tanie karnisze sprzedawane w dyskontach. Można potraktować je jako wyjście awaryjne, ale nigdy ostateczne. Lepszym miejscem do kupienia karnisza są sklepy wnętrzarskie i składy budowlane. Oferowane tu artykuły są droższe, ale mają zdecydowanie lepszą jakość. Wybór wzornictwa i kolorystyki także jest zdecydowanie większy.

Kompromisem pomiędzy wysoką jakością i niewygórowaną ceną są sklepy internetowe. To rozwiązanie ma też dodatkowy plus – można zamówić karnisz dowolnej długości i koloru, samodzielnie dobrać wykończenie. Wybór jest większy niż w sklepach, nie ma też problemu z dostępnością i ciągłością sprzedaży.

/Reklama/

Poprzedni artykułŚmietnisko i noclegownia w nieukończonym hospicjum [FOTO]
Następny artykułWandal „zajął się” społeczną lodówką w Świdnicy