Strona główna 0_Slider Pożegnają 21-letnią Kaję. Jej los poruszył wielu mieszkańców powiatu

Pożegnają 21-letnią Kaję. Jej los poruszył wielu mieszkańców powiatu

0

W sobotę odbędzie się pogrzeb Kai, o życie której przez długie miesiące walczyli lekarze z Wrocławia. 21-latka została ciężko ranna w wypadku pod Tworzyjanowem. Za pośrednictwem zbiórek lub biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych jej leczenie i rehabilitację wspierało wiele osób.

Do wypadku doszło 22 maja 2019 roku na drodze krajowej nr 35. W wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów do szpitala trafił 75-letni kierowca busa oraz 21-latka, która doznała rozległego urazu mózgu. Od tego czasu Kaja przebywała w śpiączce i znajdowała się pod opieką lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UM we Wrocławiu.

W trosce o zapewnienie 21-latce możliwie najlepszych warunków, pomocy rehabilitanta i wykwalifikowanej kadry lekarskiej, jej bliscy zorganizowali zbiórkę, dzięki której udało się zebrać ponad 59 tys. złotych. Środki mające wspomóc leczenie Kai zbierano także podczas charytatywnego pikniku oraz innych wydarzeń organizowanych przez mieszkańców.

Pomimo długiej walki, ogromnego zaangażowania lekarzy, rodziny, przyjaciół oraz wsparcia życzliwych osób, Kai nie udało się uratować. 21-latka odeszła 30 grudnia. – Pogrzeb odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020 o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Jaworzynie Śląskiej – poinformował w czwartek komitet społeczny “Pomagamy Kai”. Zaapelowano przy tym, by zamiast kwiatów w czasie pogrzebu wesprzeć datkiem wolontariuszy Hospicjum w Świdnicy, którzy będą obecni przed kaplicą w czasie ceremonii pogrzebowej. 

/mn/