Strona główna 0_Slider Pozbawiony miejskiej dotacji klub sportowy ze Świebodzic prosi mieszkańców o wsparcie. „Zostaliśmy...

Pozbawiony miejskiej dotacji klub sportowy ze Świebodzic prosi mieszkańców o wsparcie. „Zostaliśmy przyparci do muru”

0

Z przyczyn od nas niezależnych zostaliśmy pozbawieni dotacji z Urzędu Miasta Świebodzice. Sytuacja ta może potrwać nawet do marca, a my już od początku roku nie mamy środków na utrzymanie klubu – mówią zawodnicy oraz zarząd MKS Victoria Świebodzice. Wspólnie postanowili zaapelować do kibiców o finansowe wsparcie. Rozpoczęta została zbiórka z przeznaczeniem na niezbędne, bieżące wydatki związane z trwającym sezonem rozgrywkowym.

W związku z przedłużającą się procedurą ogłoszenia przez Urząd Miasta Świebodzice konkursu ofert dotyczących realizacji zadań publicznych z zakresu Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu; Ochrony i Promocji Zdrowia; Kultury, Sztuki oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego; Nauki, Szkolnictwa Wyższego, Edukacji, Oświaty i Wychowania na rok 2020 straciliśmy ciągłość finansowania klubu co może doprowadzić do zakończenia jego działalności. W chwili obecnej klub wykorzystał środki z dotacji przyznanej na rok 2019 oraz środki własne zarówno w sekcji piłki ręcznej jak i sekcji piłki nożnej, co uniemożliwia nam realizację zadań statutowych, a nowa dotacja nie została jeszcze przyznana – wyjaśniają przedstawiciele MKS Victoria Świebodzice.

– Z wielkim trudem chcielibyśmy prosić Was o pomoc w przetrwaniu tego ciężkiego dla klubu okresu. W tym celu utworzyliśmy zbiórkę pieniędzy, która pomoże nam pokryć część niezbędnych wydatków. Jeżeli wpłacicie chociaż złotówkę umożliwicie nam dalsze działanie oraz pomożecie organizować spotkania sportowe i wyjazdy zawodników na mecze. W zamian za wsparcie otrzymacie naszą dozgonną wdzięczność i pamięć o tym, że gdy znaleźliśmy się w potrzebie mogliśmy liczyć na Waszą nieocenioną pomoc. I pamiętajcie każda wpłata jest na wagę złota – dodają, zwracając się do wszystkich pasjonatów i kibiców klubu. Do tej pory za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych, czyli 25% z ustalonego celu zbiórki.

Klub MKS Victoria Świebodzice obecnie prowadzi dwie sekcje piłki ręcznej oraz piłki nożnej, w których trenuje około 240 młodych zawodniczek i zawodników.

/opr. mn/

Poprzedni artykułO funduszach europejskich w Strzegomiu
Następny artykułPokonali pierwszoligowca, próba generalna na duży plus