Strona główna Sport Piłka ręczna Pokonali pierwszoligowca, próba generalna na duży plus

Pokonali pierwszoligowca, próba generalna na duży plus

0

Znakomicie spisali się piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica w ostatniej grze kontrolnej przed rundą rewanżową w II lidze. Podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka pokonali we własnej hali szósty zespół czeskiej I ligi – TJ Hazena Nachod 36:34 (18:16).

TJ Hazena Nachod to uznana marka w czeskim handballu. Pierwsza drużyna jest średniakiem w I lidze (drugi poziom rozgrywek), a zespół rezerw z powodzeniem występuje na parkietach II ligi. – Dwa pierwsze sparingi potraktowałem typowo szkoleniowo, dziś zamierzamy zagrać już zupełnie poważnie, a mecz z Nachodem traktuję jako sprawdzian generalny przed ligą – zapowiadał przed rozegranym w piątek, 17 stycznia spotkaniem trener Szarych Wilków, Krzysztof Terebun.

Po przegranych z Koweg Goerlitz (IV liga niemiecka) i GOKiS-em Kąty Wrocławskie (II liga), w starciu z wymagającym rywalem z Czech ŚKPR zaprezentował się bardzo dobrze. Mimo świetnej postawy golkipera ekipy z Nachodu świdniczanie sięgnęli po zwycięstwo. Cały mecz był bardzo zacięty. Przez godzinę żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż dwa trafienia. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze. Na placu pojawiło się szesnastu zawodników. Za tydzień (sobota, 25 stycznia, godzina 18.00, hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy) na inaugurację rundy wiosennej ŚKPR podejmie Orlika Brzeg.

ŚKPR Świdnica – Hazena Náchod 36-34 (18-16)

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski, Olichwer – K. Stadnik 6, Etel 6, Chmiel 4, Wołodkiewicz 4, Borowski 4, Pęczar 4, Jankowski 2, Dębowczyk 2, Starosta 1, Redko 1, Kozak 1, Jaroszewicz, Bal

/ŚKPR/