Strona główna 0_Slider Otworzyli biegowy rok 2020! Znamy zwycięzców Świdnickiego Biegu Noworocznego

Otworzyli biegowy rok 2020! Znamy zwycięzców Świdnickiego Biegu Noworocznego [158 ZDJĘĆ]

0

Tradycji stało się zadość… Ponad 450 osób wzięło udział w biegach głównych na 5 i 10 kilometrów w ramach kolejnej już edycji Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA, otwierając na dobre lekkoatletyczny sezon w naszym mieście. W trakcie imprezy odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.  

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Świdnicy przygotowali dla dorosłych i dzieci trasy w okolicach hali Zawiszów. Bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km, a trasa posiadała atest PZLA (1 okrążenie to 2,5 km). Dodatkowo odbyły się też biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosił 450 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. Oba limity szybko zostały osiągnięte. 

 

W biegu na 5 kilometrów zdecydowanie najszybszy okazał się Rafał Bardziński, który w błyskawicznym tempie dotarł na metę, uzyskując rezultat 00:16:56. 28-latek z Legnicy o blisko minutę pokonał drugiego Bartłomieja Wojsława, a trzeci był Paweł Białek (00:18:12). W kategorii pań wyraźnie najszybsza była Paulina Szarzyńska (00:19:17), wyprzedzając o równe 50 sekund drugą na mecie Danutę Piskorowską. Trzeci stopień podium obsadziła Sona Rozumkiewicz, tracąc do zwyciężczyni półtorej minuty. 

 

W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie triumfował Jan Kaczor. Rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Najszybszy zawodnik dobiegł w czasie 00:36:07. O 18 sekund wyprzedził Łukasza Wawrzyniaka i o 30 sekund Łukasza Kozłowskiego. Wśród kobiet wyraźnie najlepsza okazała się Małgorzata Moczulska. Do mety dobiegła w czasie 0:41:46 i o nieco ponad minutę pokonała Katarzynę Budziewską. Trzecią biegaczką na tym dystansie była Edyta Gardecka (00:43:06).

 

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://wyniki.datasport.pl/results3167/

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułKasprowicz gra z orkiestrą! [FOTO]
Następny artykułGmina Marcinowice gra dla WOŚP z przytupem! [FOTO]