Strona główna 0_Slider Kasprowicz gra z orkiestrą!

Kasprowicz gra z orkiestrą! [FOTO]

0

I Liceum Ogólnokształcące ponownie zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W auli świdnickiego „ogólniaka” uczniowie zaprezentowali szerokiej publiczności swoje zdolności muzyczne i taneczne. Poza czymś dla duszy, było także coś dla ciała, bo całemu wydarzeniu towarzyszyły popisowe wypieki, słodycze i kawa parzona przez najlepszych szkolnych baristów. 

Koncert „Kasprowicz gra z Orkiestrą” to nadzwyczajne wydarzenie, które w założeniu ma łączyć, a nie dzielić. Już po raz czwarty młodzi artyści zapraszają do swojej szkoły by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – Nasza szkoła ogólnie angażuje się w akcję charytatywne. Organizujemy wolontariaty, pomagamy, robimy zbiórki na wybrane cele. Ten koncert poza celem, którym jest wsparcie Orkiestry jest też możliwością zaprezentowania się utalentowanych uczniów Kasprowicza. Poza tym kolejna edycja pokazuje, że I LO to jedna wielka rodzina. Dzisiaj na scenie zobaczymy nie tylko uczniów, ale także absolwentów – mówiła jedna z aktualnych uczennic świdnickiego liceum.

Oprócz występów uczniów na scenie, dla zgromadzonej publiczności przygotowano również atrakcyjną loterię fantową, w której do wygrania były m.in.: książki, pluszaki, kalendarze, piórniki, zegarek, portfele oraz wiele voucherów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również debiutancka płyta jednego z uczniów I LO-Artura Pojaska.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZnakomity mecz kadetek Polonii. Ogrywamy lidera!
Następny artykułOtworzyli biegowy rok 2020! Znamy zwycięzców Świdnickiego Biegu Noworocznego [158 ZDJĘĆ]