Strona główna 0_Slider Kumulacja. Kierowca nietrzeźwy, z zakazem, w aucie cofnięty licznik

Kumulacja. Kierowca nietrzeźwy, z zakazem, w aucie cofnięty licznik

2

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej świdnickiej zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, ponadto zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w samochodzie policjanci ujawnili rozbieżności we wskazaniach drogomierza z przebiegiem wpisanym do Centralnej Ewidencji Pojazdów – wylicza Magdalena Ząbek z policji w Świdnicy.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zatrzymania doszło w środę, 22 stycznia 2020. W godzinach porannych funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jaworzynie Ślaskiej, patrolując rejon miasta i gminy Jaworzyna Śląska  zwrócili uwagę na niepewny styl jazdy kierowcy samochodu Renault. W trakcie kontroli  badanie wykazało u 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Kierowca nie miał przy sobie również blankietu prawa jazdy,co nie uprawniało go do jazdy samochodem, bowiem,jak się okazało, 35-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 r.
W czasie kontroli  w samochodzie policjanci stwierdzili rozbieżność we wskazaniach drogomierza z przebiegiem wpisanym do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Różnica pomiędzy ostatnim zapisem dokonanym na stacji diagnostycznej a stanem faktycznym w kontrolowanym Renault wynosiła blisko 100 tys. kilometrów.
Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania będą ustalać w jakich okolicznościach powstała różnica we wskazaniach urządzenia pomiarowego i kto ponosi odpowiedzialność za tę niezgodność.
W myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakiekolwiek zmiany wskazań drogomierza w pojeździe mechanicznym bądź ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowią przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Tej samej karze podlega osoba, która zleca takie czynności innej osobie.
35-latek będzie odpowiadał również za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułCzołowe zderzenie na drodze Świdnica – Strzegom. Jeden z kierowców trafił do szpitala [FOTO]
Następny artykułWraca ruch na ulicy Franciszkańskiej i Traugutta