Strona główna Wydarzenia Świdnica Wraca ruch na ulicy Franciszkańskiej i Traugutta

Wraca ruch na ulicy Franciszkańskiej i Traugutta

2

W piątek, 24 stycznia – po trwającym ponad sześć miesięcy remoncie – wznowiony zostanie ruch samochodowy na całej ulicy Franciszkańskiej. Z kolei od poniedziałku przejezdna będzie także ulica Traugutta.

Na ulicy Franciszkańskiej, w ramach wartych ponad 1 mln 200 tys. złotych prac, zawężono jezdnię do 5 metrów i tym samym poszerzono chodniki do szerokości minimum 2 metrów, wykonano nową nawierzchnię jezdni, zjazdy oraz chodniki, wyniesiono przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Siostrzaną oraz skrzyżowanie z ulicą Grodzką i zjazdem w kierunku Rynku. Zamontowano także kilkadziesiąt słupków blokujących wjazd na chodnik.

Przypomnijmy, zgodnie z zawartą w kwietniu 2019 roku umową między miastem a firmą Polskie Surowce Skalne, zakończenie przebudowy ulicy Franciszkańskiej miało nastąpić do 15 października 2019 roku. Termin ten z czasem ulegał jednak zmianie. Jak wyjaśniał świdnicki magistrat, wpływ na to miały nieprzewidziane kolizje z istniejącą infrastrukturą podziemną.

Nieco mniejsze opóźnienie wystąpiło w przypadku remontu ulicy Traugutta. Warta blisko 2 mln złotych drogowa inwestycja ruszyła 5 sierpnia 2019 roku. W ramach przebudowy obejmującej całą ulicę Traugutta – od skrzyżowania z ulicą Sprzymierzeńców do krzyżówki z Wałbrzyską – przewidziano remont jezdni i chodników, budowę zatok postojowych, a także wymianę oświetlenia ulicznego. Prace miały się zakończyć w grudniu 2019 roku, jednak pod koniec listopada magistrat poinformował, że z uwagi na ówczesny stopień zaawansowania prac oraz rozpoczynający się sezon zimowy i możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych zakończenie zadania w pierwotnym terminie może się okazać niemożliwe. Ostatecznie kierowcy będą mogli ponownie korzystać z przejazdu ulicą Traugutta od poniedziałku, 27 stycznia.

/mn/