Strona główna Wydarzenia Żarów Ma Świdnica, ma i Żarów. Jest kolejna lodówka społeczna

Ma Świdnica, ma i Żarów. Jest kolejna lodówka społeczna

1

W Świdnicy jest od początku grudnia 2019, a od dziś także żarowianie mogą zostawiać  jedzenie, wspierając tym samym osoby potrzebujące pomocy. Przy ul. Armii Krajowej 54 w siedzibie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stanęła pierwsza w Żarowie lodówka społeczna. To miejsce, do którego mieszkańcy mogą przynosić jedzenie, aby podzielić się z innymi.

– Lodówka pojawiła się w Żarowie dzięki inicjatywie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do lodówki można włożyć wszystko to, co zjedlibyśmy sami. Pamiętajmy, aby produkty miały ważną datę przydatności do spożycia. Zachęcamy mieszkańców, aby dzielili się produktami spożywczymi. To piękne, że możemy dzielić z drugim potrzebującym człowiekiem – mówił Jan Piątek z Fundacji Weźpomóż.pl

Lodówka stoi w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Można z niej korzystać każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Ośrodka 7.30-15.30.

– Są wśród nas ludzie, dla których kupno jedzenia, ubrania lub lekarstw stanowi problem i muszą wybierać między którąś z tych podstawowych dla życia potrzeb. Są też tacy, którzy mają tego jedzenia zbyt dużo i nie wiedzą, co z nim zrobić. Łącząc te potrzeby powstał pomysł utworzenia społecznej lodówki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z lodówki, ale także dzielenia się produktami z potrzebującymi – dopowiadała Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Lodówka jest już ustawiona i Żarowianie mogą do niej wkładać jedzenie. Z czasem, również z inicjatywy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Weźpomóż.pl będą organizowane warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

– To bardzo słuszna idea. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej i cieszymy się, że nasi mieszkańcy będą mogli ze społecznej lodówki korzystać. Bardzo dobrym pomysłem jest także edukacja w tym temacie młodych ludzi. Musimy uczyć młode pokolenie, jak ważna jest pomoc i dzielenie się z drugim człowiekiem – mówili burmistrz Leszek Michalak oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułWraca ruch na ulicy Franciszkańskiej i Traugutta
Następny artykułProjektowanie katalogów reklamowych – wszystko co musisz wiedzieć