Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Janina Czerniak z tytułem „Zasłużona dla Gminy Świdnica”

Janina Czerniak z tytułem „Zasłużona dla Gminy Świdnica”

0

Decyzją Rady Gminy Świdnica Janina Czerniak, mieszkanka Lutomi Górnej została włączona do grona Zasłużonych dla Gminy Świdnica. Uroczyste wręczenie statuetki oraz dyplomu odbyło się podczas XX jubileuszowego „Wieczorku Seniora” w Lutomi Górnej, którego była współpomysłodawczynią.

Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt wręczyć Pani to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radę Gminy Świdnica mieszkańcom naszej gminy od 2002 roku. To z Pani inicjatywy i pomysłu w 2000 roku w Lutomi Górnej zorganizowano pierwszy w  gminie „Wieczorek Seniora”, który na stałe wpisał się w tradycje kultywowane nie tylko w tym, ale też i w innych sołectwach. Zawsze miła i życzliwa w kontaktach międzyludzkich, wzbudzająca ogromną sympatię i szacunek wśród mieszkańców i zdecydowanie wyróżniająca się w czasie swojej pełnej aktywności życiowej. Taka jest pani Czerniak – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podkreślając, że pani Janina w pełni zasługuje na uznanie i to wyróżnienie.

Potwierdzeniem tej decyzji były gromkie brawa płynące z sali od ponad 200 seniorów. Bardzo wielu z nich to wychowankowie pani Janiny, którzy wstali, aby potwierdzić swoją obecność.

Janina Czerniak jest mieszkanką Lutomi Górnej od 1962 r., obecnie emerytowana nauczycielka. Swoją pracę zawodową rozpoczęła od nauczania geografii w Szkole Podstawowej w Lutomi Górnej. Po reorganizacji systemu oświaty i powołaniu szkół zbiorczych, swoją dalszą pracę kontynuowała w jednej z pierwszych zbiorczych szkół gminnych w Polsce – jaką utworzono w Lutomi Dolnej. Pracę nauczyciela od samego początku, aż do jej zakończenia wykonywała z największym oddaniem i pasją. Była wspaniałą nauczycielką, organizatorką wielu wycieczek jak również animatorką życia kulturalnego dzieci i młodzieży, poprzez organizację teatrzyków oraz szeregu imprez i uroczystości szkolnych. Po przejściu na emeryturę w 1986 r. wierna swojej wcześniejszej pasji stała się niestrudzoną aktywistką w życiu lokalnej społeczności. Przez 20 lat była bardzo zaangażowaną członkinią, a przez jedną kadencję przewodniczącą Rady Sołeckiej.

W dotychczasowej historii gminy Janina Czerniak jest 96 mieszkanką, którą Rada Gminy Świdnica uhonorowała tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułInwazyjny pluskwiak śródziemnomorski już także w Świdnicy
Następny artykułZ Węgier do Świdnicy. Mobilne muzeum stanęło w Rynku [FOTO]