Strona główna 0_Slider Gospodarze byli nie do powstrzymania

Gospodarze byli nie do powstrzymania [59 ZDJĘĆ]

0

Znamy zwycięzców kolejnego turnieju piłkarskiego z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2019/2020. W zawodach przeznaczonych dla piłkarzy z rocznika 2012 najlepsi okazali się przedstawiciele gospodarzy – Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Podium uzupełniły drużyny Parasola Wrocław i Górnika Wałbrzych. 

Impreza rozegrana została systemem „każdy z każdym”, a sportowa walka toczyła się w hali na Zawiszowie. Do rywalizacji przystąpiło osiem ekip z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Oprócz dwóch drużyn Polonii-Stali Świdnica, w akcji zobaczyliśmy młodych zawodników: Stali Brzeg, Parasola Wrocław, Siódemki Bielawa, Górnika Wałbrzych, Chamions Oława i Gryfa Świdnica. Każdy z zespołów rozegrał zatem siedem spotkań po 12 minut każde. Na finiszu bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Polonii-Stali I Świdnica. Podopieczni trenera Andrieja Kozachenko zanotowali sześć zwycięstw i jeden remis (1:1 z Champions Oława), legitymując się bilansem goli 22:4. Do samego końca trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Finalnie drugi z 15 „oczkami” był Parasol Wrocław, który wyprzedził tylko o punkt Górnika Wałbrzych. Wszystko w swoich rękach mieli również oławianie. W ostatnim starciu musieli wygrać różnicą trzech goli z Siódemką Bielawa, by wdrapać się na trzecią lokatę. Lepsi w tym pojedynku okazali się jednak zawodnicy z Bielawy. 

 

Oprócz wygranej w całym turnieju gospodarze sięgnęli po dwie nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Antoniuk, a królem strzelców Franciszek Folkman. Ten drugi zaliczył sześć trafień, podobnie zresztą jak inny gracz Polonii-Stali I Świdnica – Igor Paszkowski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Lepiej egzekwował je Folkman, sięgając po trofeum. MVP zawodów został z koley piłkarz Parasola Wrocław – Bartosz Kowalski.  

 

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia-Stal I Świdnica
2. Parasol Wrocław
3. Górnik Wałbrzych
4. Chamions Oława
5. Gryf Świdnica
6. Stal Brzeg
7. Siódemka Bielawa
8. Polonia-Stal II Świdnica

 

Król strzelców: Franciszek Folkman (Polonia-Stal I Świdnica)

Najlepszy bramkarz: Tomasz Antoniuk (Polonia-Stal I Świdnica)

Najlepszy zawodnik: Bartosz Kowalski (Parasol Wrocław)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułOscary 2020 roku. Które filmy są wśród faworytów? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułNowa metoda oszustów. Na ulicy poprosili seniorkę o pomoc i kilka tysięcy złotych