Strona główna 0_Slider Dziesiątki kilogramów nakrętek od czytelników Swidnica24.pl!

Dziesiątki kilogramów nakrętek od czytelników Swidnica24.pl!

0

Kolejne kilkadziesiąt kilogramów  nakrętek przekazali czytelnicy Swidnica24.pl na rzecz dwóch dziewczynek, Mai Tyczyno i Emilki Pawlak. Zamiast wylądować w śmietniku, plastikowe elementy zostaną przekazane do recyclingu, a pozyskane środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji dzieci.

Każda przekazana do redakcji ilość nakrętek cieszy! W piątek wyjątkowo duża partię przywieźli mieszkańcy Zebrzydowa, Marek Majcherczyk wraz z córką Mają. Bardzo dziękujemy!

W piątek połowę z zebranych w ciągu miesiąca nakrętek odebrał tato Emilki Pawlak. 7 stycznia tyle samo trafi do mamy Mai Tyczyno.

Emilka Pawlak od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai Tyczyno nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułWóz strażacki staranował dwa auta osobowe [FOTO]
Następny artykułLibacja w toalecie dla niepełnosprawnych, przymarznięty łabędź. Interwencje straży miejskiej